افت ۱۹ درصدی لیگ‌ برتری‌ها در جام شگفتی‌ها/ هیچ تیمی از دسته یک و دسته ۲ حذف نشد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی بدون احتساب دیدار تیم‌های پیکان- استقلال که به تعویق افتاد، برگزار شد و چهره هفت تیم صعود کننده به دور یک چهارم نهایی مشخص شد.

در مرحله یک هشتم نهایی شاهد حضور ۱۳ تیم لیگ برتری، ۲ تیم لیگ یکی و یک تیم لیگ دویی بودیم و حالا در یک چهارم نهایی ۲ تیم لیگ یکی، یک تیم لیگ دویی و پنج تیم لیگ برتری خواهیم بود(از بین استقلال و پیکانِ لیگ برتری یک تیم کنار خواهد رفت.

در مرحله قبل ۸۱ درصد تیم‌های حاضر لیگ برتری بودند و حالا این درصد به ۶۲ تقلیل پیدا کرده است. سه تیم لیگ برتری به دست سه تیم لیگ یکی و لیگ دویی حذف شده‌اند. مس کرمانِ لیگ یکی از سد فولاد خوزستان گذشت. خیبر خرم‌آباد با نتیجه پنج بر یک صنعت نفت آبادان را در هم کوبید و نفت مسجدسلیمان هم در جدال با تیم لیگ دویی خلیج فارس ماهشهر شکست خورد تا شگفتی اصلی خلق شود. در این میان تیم‌های بزرگ سپاهان و گل‌گهر هم به دست ۲ تیم لیگ برتری دیگر حذف شدند. به عبارتی دیگر در مرحله‌ای که گذشت هشت تیم لیگ برتری با مسابقات خداحافظی کردند تا تنها ۳۱ درصد آنها در دور بعدی حاضر باشند.

افت ۱۹ درصدی لیگ‌ برتری‌ها در جام شگفتی‌ها/ هیچ تیمی از دسته یک و دسته ۲ حذف نشد

تیم‌های حاضر در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی:

پرسپولیس تهران، آلومینیوم اراک، خیبر خرم‌آباد، نساجی مازندران، مس کرمان، خلیج فارس ماهشهر، مس رفسنجان و یکی از بین پیکان و استقلال تهران.

نتایج مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی:

آلومینیوم اراک ۱-۱ سپاهان(۴-۳)

خیبر خرم‌آباد ۵-۱ صنعت نفت آبادان

مس کرمان ۱-۱ فولاد خوزستان(۵-۴)

ذوب‌آهن اصفهان ۰-۳ پرسپولیس

نساجی مازندران ۳-۱ گل گهر سیرجان

مس رفسنجان ۱-۰ پدیده مشهد

نفت مسجدسلیمان ۱-۲ خلیج فارس ماهشهر

پیکان تهران- استقلال تهران

*پرسپولیس و خلیج فارس فعلا تنها تیم‌های میهمانی بودند که در این مرحله به برتری رسیدند.

*جدال بین خیبر خرم‌آباد و صنعت نفت با ۶ گل، پرگل‌ترین بازی هفته بود.

*همه مسابقات در جریان بازی گل داشت.

*سه مسابقه در ۹۰ دقیقه برنده‌اش مشخص نشد که در پایان ۲ دیدار به ضربات پنالتی کشیده شد.

*سال گذشته در این مرحله ۶ تیم لیگ برتری و ۲ تیم لیگ یکی حاضر بودند. در صورتی که استقلال بتواند پیکان را شکست دهد؛ چهار تیم مرحله یک چهارم این فصل با فصل گذشته یکسان خواهد بود. فعلا تیم‌های پرسپولیس، خیبر خرم‌آباد و آلومینیوم اراک توانسته‌اند در ۲ فصل اخیر به یک چهارم نهایی صعود کنند.

جدال بین ۲ تیم پیکان و استقلال با اعلام امیرحسین روشنک، مسوول برگزاری جام حذفی احتمالا در بهمن‌ماه و یکی از روزهای ۱۷، ۱۸ یا نوزدهم این ماه خواهد بود.

گفتنی است تیم فولاد خوزستان که در این مرحله حذف شد فصل گذشته عنوان قهرمانی را به دست آورده بود.

https://critter.ir/19/01/2022/%d8%a7%d9%81%d8%aa-%db%b1%db%b9-%d8%af%d8%b1%d8%b5%d8%af%db%8c-%d9%84%db%8c%da%af%e2%80%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%aa%d8%b1%db%8c%e2%80%8c%d9%87%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d8%ac%d8%a7%d9%85-%d8%b4%da%af%d9%81%d8%aa/