برنده دربی در نقل و انتقالات باخت

مشرق نیوز :

به گزارش مشرق، روز گذشته مهلت نقل‌وانتقالات نیم فصل لیگ برتر فوتبال به پایان رسید تا تیم‌ها آماده رقابت برای نیم فصل دوم شوند. باشگاه‌های استقلال و فولاد خوزستان بیشترین فعالیت را در نقل‌وانتقالات داشتند. فولاد ورودی‌های زیادی داشت و نفرات مثل عارف آقاسی، آرش رضاوند، مهدی شیری و … را جذب کرد ولی استقلال با وجود صدرنشینی در لیگ برتر خروجی‌های زیادی داشت.

جدایی 8 بازیکن از استقلال با انتقاد برخی پیشکسوتان این باشگاه روبه‌رو شد و آنها اعتقاد داشتند تیمی که مدعی قهرمانی است نباید این همه خروجی داشته باشد. استقلال در قبال 8 خروجی تنها صالح حردانی و عزیزبک آمانوف را جذب کرده است. فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال  اما در واکنش به انتقادها گفته که نفراتی مثل عارف آقاسی، امین قاسمی‌نژاد و بابک مرادی در لیست خروج نبودند و به درخواست خودشان جدا شدند. او همچنین از دو خرید خود دفاع کرد و مدعی شد که بعدها همه می‌فهمند چه بازیکنان با کیفیتی را جذب کرده است.

* در زیر نگاهی به ورودی و خروجی‌های استقلال داریم:

ورودی‌ها: صالح حردانی و عزیزبک آمانوف

خروجی‌ها: بابک مرادی، محمدرضا آزادی، فردین رابط، رشید مظاهری، متین کریم‌زاده، عارف آقاسی، آرش رضاوند و امین قاسمی‌نژاد

مرادی: این بازیکن به دلیل نیمکت‌نشینی درخواست جدایی کرد و به هوادار پیوست.

آزادی: مهاجم استقلال در نیم فصل تنها در یک دیدار به میدان رفت و در لیست خروج قرار گرفت. آزادی از جمله بازیکنانی است که نتوانسته به تیم دیگری برود.

رابط: این بازیکن برای دومین بار در دو فصل اخیر به صورت قرضی راهی پدیده مشهد شد.

مظاهری: 13 هفته خانه‌نشینی کافی بود تا دروازه‌بان آبی‌پوشان به دیگر تیم مدعی یعنی سپاهان برود.

کریم‌زاده: بازیکن جوان آبی‌پوشانبا حضور ابوالفضل جلالی و جعفر سلمانی جایی در ترکیب نداشت و به صورت قرضی به نساجی مازندران پیوست.

آقاسی و رضاوند: این دو بازیکن در لیست خروج نبودند ولی آقاسی به دلیل مشکلات خانوادگی درخواست جدایی داد و رضاوند هم به دلیل انتقادها از او در صفحات مجازی تصمیم به جدایی گرفت. رضاوند به صورت قرضی به فولاد پیوست.

قاسمی‌نژاد: وقتی قاسمی‌نژاد به استقلال پیوست، فرزاد مجیدی از پیروزی در دربی نقل‌وانتقالات صحبت کرد ولی دوری از ترکیب آبی‌پوشان باعث شد تصمیم به جدایی بگیرد و به صورت قرضی راهی گل‌گهر سیرجان شود تا برنده دربی نقل‌وانتقالات، بازنده‌ای بیش نباشد.

برنده دربی در نقل و انتقالات باخت