فصل برداشت پرسپولیس زودتر از راه رسید

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر فوتبال ایران در حالی به هفته‌های پایانی دور رفت خود نزدیک می‌شود که رقابت بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس در صدر جدول به اوج خود رسیده است.

آبی‌پوشان پایتخت با ۲۹ امتیاز در صدر و پرسپولیس با یک امتیاز کمتر در رتبه دوم جدول قرار دارند. این در حالی است که قهرمان پنج دوره متوالی لیگ برتر ایران در مدت مشابه فصل گذشته امتیازات کمتری داشت.

پرسپولیس در فصل گذشته علاوه بر بالا بردن جام قهرمانی لیگ برتر، به نایب قهرمانی لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا نیز رسید. حضور سرخپوشان در آسیا و توجه ویژه یحیی برای رسیدن به مهم‌ترین قهرمانی قاره کهن باعث شد تا آنها در هفته‌های ابتدایی نتوانند امتیازات حداکثری را کسب کنند. با این حال سرخپوشان در ۱۳ بازی ابتدایی فصل گذشته خود، ۶ تساوی، یک باخت و تنها ۶ برد داشت. این در حالی است که شاگردان یحیی گل محمدی در فصل جاری توانستند تعداد بردهای بیشتری را کسب کرده و با هشت بازی سه امتیازی و چهار دیدار یک امتیازی به رده دوم صعود کند.

فصل برداشت پرسپولیس زودتر از راه رسید

شروع طوفانی مدعیان قهرمانی نظیر استقلال تهران، سپاهان اصفهان، گل گهر سیرجان و شگفتی آلومینیوم اراک باعث شد تا متوسط امتیازگیری این تیم‌ها بالاتر از همیشه شود.

همین موضوع با حذف سرخپوشان از یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا همراه شد تا پرسپولیس خیلی زود روی بازی‌های داخلی متمرکز شده و برای گرفتن حداکثر امتیازات وارد میدان مسابقه شود.

همین موضوع باعث شد تا سرخپوشان چهار امتیاز بیشتر از فصل بیستم لیگ برتر گرفته و رقابت تنگاتنگ با استقلال تهران را خیلی زود آغاز کنند تا نشان دهند فصل برداشت امتیازات لیگ برتر را زودتر از همیشه آغاز کرده‌اند.

رقابت برای صدرنشینی در هفته‌های پایانی نیم فصل نخست لیگ برتر در حالی به اوج خود رسیده که معمولا مدعی جام با فرمول مشخص هر بازی دو امتیاز با جمع کل آن در یک امتیاز (X=(تعداد بازی* دو) + یک) مشخص می‌شد اما عطش قطع کردن نوار قهرمانی‌های پرسپولیس در پنج فصل گذشته باعث ارتقای امتیاز گیری تیم‌ها شده است.

رقابت تنگاتنگ سرخابی‌های پایتخت در حالی به اوج خود رسیده که تیم‌ها تا شروع تعطیلات زمستانی باید ۳ بازی دیگر انجام دهند و سپس برای تقویت خود در نقل و انتقالات شرکت کنند.

برنامه بازی‌های مانده پرسپولیس تا پایان هفته شانزدهم به شرح زیر است:

* پرسپولیس – پدیده مشهد
* پرسپولیس – فجر سپاسی شیراز
* پرسپولیس – فولاد خوزستان

فصل برداشت پرسپولیس زودتر از راه رسید