قرارگاه عملیاتی حمایت از سلامت خانواده و جوانی جمعیت در وزارت بهداشت تشکیل شد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، کمال حیدری معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: با توجه به اهمیت مقوله خانواده و جوانی جمعیت در بالندگی و نشاط جامعه و ارتقاء مولفه های بنیادین نظام سلامت، پیشرفت کشور و اقتدار ملی و  همچنین جبران کاهش نرخ رشد جمعیت و باروری در سالهای گذشته با پیشنهاد وزیر بهداشت و رای  قاطع اعضای شورای معاونین این وزارتخانه تصمیم بر ایفای نقش جدی ستاد وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی و نظام سلامت در تحقق این آرمان مهم شد.

وی با بیان اینکه فرماندهی این قرارگاه را شخص وزیر بهداشت برعهده گرفته است، از عزم جدی این وزارتخانه برای نیل به فرمایشات رهبر مدبر انقلاب خبر داد و عنوان کرد: اگر مسئله جمعیت را جدی نگیریم در آینده با مشکلات عدیده ای از جمله خطر بزرگ تحدید نسل برای کشور رو برو می شویم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در ادامه خاطرنشان کرد: دغدغه های مقام معظم رهبری در این بخش جدی و مهم است در همین راستا همه مسئولین در هر حوزه و جایگاهی که قرار دارند، باید آن را سرلوحه قرار دهند.
 
ضرورت تقویت عملکرد معاونت های ستادی و دانشگاه های علوم پزشکی در موضوع جمعیت
 
حیدری عنوان کرد: در سال‌های گذشته رهبر معظم انقلاب بارها بر مسئله “افزایش جمعیت” تأکید کرده‌اند؛ علاوه بر تذکر مجدد در روزهای اخیر، معظم له از سال ۱۳۹۰ تاکنون بیش از ۴۲ بار نسبت به “مسئله جمعیت و فرزندآوری” تأکید داشته‌اند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به تکلیف شرعی پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص بحران جمعیت، یکی از مهمترین اهداف تشکیل قرارگاه مذکور را زمینه سازی در جهت افزایش هماهنگی و استفاده از ظرفیت های سایر دستگاهها در موضوع جمعیت، برشمرد و بر تقویت عملکرد معاونت های ستادی و دانشگاه های علوم پزشکی در موضوع جمعیت تاکید کرد. زمینه سازی تحقق و اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و رفع موانع از جمله اهداف دیگری بود که معاون بهداشت وزارت بهداشت آن را در راستای تشکیل قرارگاه عملیاتی حمایت از سلامت خانواده و جوانی جمعیت ارزیابی کرد.

 
 حیدری در پایان با بیان اینکه با برنامه ریزی راهبردی، اولویت گذاری و پایش عملکرد کلان نظام سلامت در اجرای قانون فوق می توان اقدامات قابل قبولی در حوزه فرزند آوری و جمعیت داشت، ابراز امیدواری کرد: با اراده محکمی که با نیت برافراشتن پرچم اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران پا به میدان نهاده اند بتوان در رفع یکی از مهمترین دغدغه های رهبر فرزانه انقلاب که همان تحدید نسل است، اقدامات قابل ملاحظه ای انجام داد.


قرارگاه عملیاتی حمایت از سلامت خانواده و جوانی جمعیت در وزارت بهداشت تشکیل شد