سامانه آزمون‌های حفظ قرآن از ماه رمضان افتتاح می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از سازمان دارالقرآن الکریم محسن اسدی گفت: با توجه به مسئولیت سازمان دارالقرآن الکریم در اجرای طرح آزمون اعطای مدرک عمومی به حافظان قرآن کریم که بر اساس مصوبه ستاد راهبری حفظ قرآن کریم صورت می گیرد، یکی از مهمترین نیازها و ملزومات این طرح، طراحی سامانه هوشمندی است که بتواند با پوشش دادن تمامی موسسات قرآنی مجری این طرح و همچنین ممتحنان در سراسر کشور، از متقضایان ثبت نام به عمل آورده و سپس با درج نمرات آزمون دهندگان در سامانه توسط ممتحنان، به صورت کاملاً خودکار نتایج را اعلام و کارنامه افراد را صادر نماید.

وی افزود: این سامانه با توجه به فوریت موضوع، از آبان ماه سال جاری در دستور کار قرار گرفت و طی تلاش های بسیار در حوزه فناوری اطلاعات، بخش اول تحویل داده شده و بخش دیگر نیز در حال تکمیل است.
اسدی ادامه داد: برنامه ریزی ما به شکلی است که بعد از تعطیلات عید نوروز و در اوایل سال جاری و همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، این سامانه به بهره برداری خواهد رسید و پس از افتتاح طرح، متقاضیان از سراسر کشور می توانند به سامانه مراجعه کنند و ثبت نام در این طرح را انجام دهند و نتایج آزمون را نیز ملاحظه کنند.
وی اضافه کرد: در این سامانه برای تمامی ارکان دخیل در موضوع آزمون های حفظ عمومی قرآن کریم، درگاه (پنل) کاربری درنظر گرفته شده و موسسات، متقاضایان و ممتحنین طرح به این درگاه دسترسی داشته و از طرفی دبیرخانه مرکزی و دبیرخانه های استانی نیز در این سامانه، دارای درگاه کاربری هستند.
اسدی با اشاره به ویژگی این سامانه اظهار کرد: ارتباط این سامانه با سامانه آموزش مجازی قرآن و عترت و همچنین سامانه مدیریت آموزش این سازمان از دیگر امتیازات سامانه می باشد.

سامانه آزمون‌های حفظ قرآن از ماه رمضان افتتاح می‌شود