حمایت از خانواده مددجویان نیازمند اولویت کاری سازمان زندان ها است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، غلامعلی محمدی روز سه شنبه در مراسم معارفه مدیرعامل جدید «انجمن حمایت زندانیان مرکز» افزود: فعالیت‌های صورت‌گرفته در انجمن قابل تأمل است ولی همچنان انتظارات را برآورده نمی‌کند؛ ابتدا باید خانواده‌هایی که واقعا نیازمند و جز مساکین هستند، شناسایی شوند و سپس حمایت و مرتبا مورد سرکشی قرار گیرند.

وی، اشتغال و کارآفرینی در جهت کمک به خانواده مددجویان را مهم دانست و با اشاره به لزوم توجه به خانواده زندانیان بویژه در روزهای پایانی سال و نیاز به فعالیت جدی انجمن حمایت زندانیان، گفت: مدیرعامل جدید انجمن چهره‌ای آشنا با کارنامه‌ای درخشان درحوزه زندانبانی است که پیشتر نیز منشاء برکاتی بسیار بوده‌ است.

اساسنامه انجمن حمایت از زندانیان نیازمند تغییر

وی با تأکید بر اینکه اساسنامه انجمن حمایت زندانیان پس از سال‌ها تصویب نیازمند تغییر است، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، ایجاب می‌کند که اساسنامه انجمن نیز به سمت مقرراتی به‌ روز و منطبق با مقتضیات فعلی برود و در راستای تکالیف جدید بتوان در حوزه فرهنگی، آموزشی تا معیشتی نیز تحول ایجاد کرد.

رئیس سازمان زندان‌ها ضمن اشاره به اقدامات پیشین انجمن، اضافه کرد: فعالیت‌های صورت‌گرفته قابل تأمل است ولی همچنان انتظاراتمان را برآورده نمی‌کند. تأکید اصلی من این است ابتدا خانواده‌هایی که واقعا نیازمند و جز مساکین هستند را شناسایی و سپس رسیدگی کنید؛ حمایت‌ها و کمک‌های مردمی را نیز با دقت و امانتداری به نیازمندان واقعی برسانید.

محمدی بر لزوم اراده و عزم جدی در انجمن حمایت زندانیان با حفظ ضوابط تاکیدکرد و گفت: نه فقط حوزه معیشت بلکه بخشی از کار انجمن نیز لازم است در حوزه فرهنگ، آموزش و البته اشتغال باشد چراکه ظرفیت بالایی در سازمان زندان‌ها موجود است که می‌توان با کمک خیرین و کسب حمایت‌ها، رویکرد جدیدی در انجمن نیز درپیش بگیریم.

وی گفت: خانواده‌های زندانیان نیازمند را شناسایی و در ادامه مرتبا سرکشی کنید؛ توصیه می‌کنم برای شب عید سراغ خدمت‌رسانی به این قشر بروید و البته چه از لحاظ کمی و چه کیفی، حمایت‌ ها را برای نوروز امسال پررنگ‌تر کنید.

رئیس سازمان زندان‌ها در این مراسم ضمن اهداء لوح تقدیر به حشمت‌الله حیات‌الغیب به پاس دوران فعالیت بعنوان مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز، طی حکمی مظفر الوندی را به این سمت منصوب کرد.

حمایت از خانواده مددجویان نیازمند اولویت کاری سازمان زندان ها است