واکنش غریب‌آبادی به حوادث کانادا: صدای اعتراض در “سرزمین مثلا آزاد” خفه می‌شود!

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، به دنبال اعتراضات دنباله‌دار هزاران کامیون‌دار در کانادا، کاظم غریب‌آبادی معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، با انتشار توییتی نوشت: صدای اعتراض‌کنندگان مسالمت آمیز در سرزمین به اصطلاح آزاد، خفه می شود.

“حدس بزنید چه اتفاقی افتاده است؟ هیچ کس جرأت نمی‌کند در مورد نقض‌های فاحش حقوق بشر که به صورت روزانه در کانادا روی می‌دهد، صحبت کند. خب، شاید صدای منتقدان را هم خفه کرده‌اند!”

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به‌دنبال ادامه اعتراضات رانندگان کامیون در اتاوا پایتخت کانادا و دیگر شهرهای این کشور در مخالفت با اجباری شدن واکسن کرونا، چندی پیش جاستین ترودو نخست وزیر کانادا برای مقابله با معترضان وضعیت اضطراری اعلام کرد.

جاستین ترودو ضمن اعلام وضعیت اضطراری اعلام کرده بود برای مقابله با معترضان اختیارات لازم به پلیس برای بازداشت و جریمه معترضان داده می‌شود.

به گزارش یورونیوز،‌ در همین راستا روز جمعه پلیس کانادا در ادامه تلاش‌هایش برای پایان دادن به محاصره سه‌هفته‌ای اتاوا و عادی کردن عبور و مرور در این شهر، صدها کامیون‌دار خشمگین از محدودیت‌های کرونایی را بازداشت کرد.

در عملیاتی که صبح جمعه انجام شد، نیروهای پلیس به صفی از کامیون‌ها، چادرها و وسایل نقلیه پارک‌شده در خیابان‌های پوشیده از برف اتاوا وارد شدند و این زنجیره آهنی را شکستند.

پیشتر پلیس کانادا معترضانی را که روی پل امبسادور (سفیر) تجمع کرده بودند از روی این پل مرزی متفرق کرده بود.

 

 

https://critter.ir/21/02/2022/%d9%88%d8%a7%da%a9%d9%86%d8%b4-%d8%ba%d8%b1%db%8c%d8%a8%d8%a2%d8%a8%d8%a7%d8%af%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%ad%d9%88%d8%a7%d8%af%d8%ab-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a7-%d8%b5%d8%af%d8%a7/