«برف آخر» و «شهرک» در یک قدمی اکران

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی در جلسه اخیر با صدور پروانه نمایش برای فیلم برف آخر به تهیه کنندگی حسن مصطفوی و کارگردانی امیر حسین عسگری و فیلم شهرک به تهیه کنندگی علی سرتیپی وکارگردانی علی حضرتی موافقت کرد.

فیلم سینمایی شهرک به کارگردانی و نویسندگی علی حضرتی و تهیه‌کنندگی علی سرتیپی محصول سال ۱۴۰۰ است.

این فیلم که در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر اکران شد، داستان جوانی علاقمند به بازیگریست که در تست یک فیلم سینمایی بزرگ قبول می‌شود و برای پیوستن به این پروژه و رسیدن به آرزوی خود یعنی بازیگر شدن، باید شرایط ویژه و تمرین‌های روحی و روانی گروه بازیگران در شهرکی ایزوله شده را بپذیرد.

ساعد سهیلی، کاظم سیاحی، مهتاب ثروتی، همایون ارشادی، رؤیا جاویدنیا، شاهرخ فروتنیان، مرتضی ضرابی و ساقی حاجی‌پور بازیگران این فیلم داستانی هستند. 

برف آخر فیلمی به کارگردانی امیرحسین عسگری، نویسندگی امیرحسین عسگری، میرمحمد عبدی و سید حسن حسینی و تهیه‌کنندگی حسن مصطفوی محصول سال ۱۳۹۹ است.

داستان این فیلم که در چهلمین جشنواره فیلم فجر اکران شد، دربارهٔ زندگی یک دامپزشک در کیاسر استان مازندران است.

این فیلم در چندین رشته چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر نامزد و در نهایت برنده ۴ جایزه بهترین چهره‌پردازی، بهترین فیلمبرداری، بهترین نقش اول مرد و سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیئت داوران شد. این فیلم همچنین بعد از موقعیت مهدی و علفزار با نامزدی در ۱۲ رشته دارای بیشترین تعداد نامزدی در این دوره از جشنواره فیلم فجر بود.

امین حیایی، لادن مستوفی و مجید صالحی از جمله بازیگران این فیلم هستند. 

«برف آخر» و «شهرک» در یک قدمی اکران