وحدت مستضعفان جهان راهبرد کلیدی مقابل نظام سلطه است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام حمید محمدی روز سه‌شنبه -۲۸ در ماه ۱۴۰۰- در نشست علمای اهل سنت در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حضرت امام خمینی(ره) درباره وحدت سه نظریه داشتند و معتقد بودند کلمه توحید نقطه تلاقی ادیان ابراهیمی است و ادیان باید وحدت کاملی داشته باشند.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی افزود: تشکیل حزب جهانی مستضعفان در مقابل مستکبران در واقع همان وحدت مستضعفان جهان است و همه باید در مقابل نظام سلطه وحدت داشته باشیم.

قائم مقام شورای توسعه‌ فرهنگ قرآنی همچنین به جایگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ضرورت تحول بر اساس تاکید رهبر معظم انقلاب اشاره و نکاتی را بیان و از این شورا به عنوان قرارگاه تحول فرهنگی در چند حوزه یاد کرد.

حجت‌الاسلام محمدتقی سیفایی مدیرکل فرق و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی نیز گفت: وحدت نیازمند برنامه‌ریزی و تقسیم کار است. سخن گفتن از وحدت آسان است ولی عیار انسان در لوازم تحقق این مساله است. بر همین اساس باید ببینیم تا چه اندازه می توانیم در مقام تحقق وحدت پایبند باشیم.

وی از ضرورت هزینه کردن برای وحدت جهان اسلام سخن گفت و افزود: در این راه باید هزینه داد و هزینه شد و کسی به اندازه رهبر انقلاب برای وحدت هزینه نشده است و ما که خود را سرباز رهبر انقلاب می‌دانیم باید تلاش بیشتری داشته باشیم.

سیفایی اضافه کرد: در همین راستا سازمان تبلیغات اسلامی با دعوت از علما و نخبگان اهل سنت کشور سعی دارد با همفکری یکدیگر در مسائل کلان فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی گفت‌وگو کنیم و هم‌افزایی داشته باشیم.

در این نشست برخی ائمه جماعت و جمعه و روسای حوزه‌های علمیه اهل سنت از استان های کردستان، کرمان، هرمزگان، فارس، خراسان های شمالی، جنوبی و رضوی به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

وحدت مستضعفان جهان راهبرد کلیدی مقابل نظام سلطه است