پالایشگاه کرمانشاه از نظر شاخص‌های محیط زیست در رده مناسبی قرار دارد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار ایرنا، «علی سلاجقه» عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از پالایشگاه کرمانشاه افزود: مجموعه‌های پالایشگاهی در بحث استفاده از آب ید طولانی دارند و  پالایشگاه کرمانشاه با احداث تصفیه خانه، آبی که وارد آن می‌شود با همان کیفیت خارج می‌ گردد و این جای خوشحالی دارد.

وی با اشاره به اینکه پالایشگاه کرمانشاه در مرکز این شهر قرار دارد، اظهار داشت: در بحث محیط زیست صنعت می‌تواند همزیستی مسالمت آمیزی با شهر و تجمعات انسانی داشته باشد.

پالایشگاه کرمانشاه از نظر شاخص‌های محیط زیست در رده مناسبی قرار دارد
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: پالایشگاه کرمانشاه در گذشته از آب رودخانه قره سو استفاده می‌کرد و پس از استفاده، آب را دوباره به رودخانه می‌ریخت اما اکنون هیچ آبی از قره سو برداشت نمی‌شود و هیچ آبی هم به آن نمی‌ریزد که این دستاورد بسیار خوبی است.  

وی اضافه کرد: باید صنایع آب بر را با تدابیری به سمت کاهش مصرف آب ببریم. پالایشگاه کرمانشاه که در روز می‌توانست هشت هزار متر مکعب آب را مصرف کند، امروز در هر ۲۴ ساعت حدود هزار متر مکعب آب مصرف می‌کند.

سلاجقه تاکید کرد: اداره کل محیط زیست کرمانشاه با پایش همیشگی پالایشگاه کرمانشاه از نظر مواد آلاینده آب و خاک، از لحاظ آستانه محیط زیستی وضعیت ان را در وضعیت بسیار مناسبی ارزیابی کرده و امیدوارم همه صنایع ما به این سمت و سو بروند.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، در پایان این بازدید از تمبر سردار شهید سلیمانی رونمایی کرد.

سلاجقه در جریان سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه با خانواده محیط‌بان شهید «عزیزبگ چناره» و کارکنان اداره کل محیط زیست استان دیدار کرد و در بدور ورود به استان هم با حضور در گلزار شهدا ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای استان، فاتحه ای بر روح پرفتوح مرحوم «کیومرث کلانتری» معاون سابق سازمان حفاظت محیط زیست و جانباز سرافراز قرائت کرد.

پالایشگاه کرمانشاه از نظر شاخص‌های محیط زیست در رده مناسبی قرار دارد

https://critter.ir/18/02/2022/%d9%be%d8%a7%d9%84%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%da%a9%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%a7%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%d9%86%d8%b8%d8%b1-%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%ad/