هزینه ۱۲۵ هزار تومانی ثبت‌نام در آزمون استخدامی/ اعلام شرط سن و ضوابط آموزش و پرورش

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ثبت نام برای نهمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی از امروز چهارشنبه 27 بهمن 1400 آغاز و تا دوم اسفند ادامه دارد، متقاضیان باید ضمن مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش برای ثبت‌نام اقدام کنند.

هزینه ثبت‌نام در نهمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی، 125 هزار تومان است که باید به صورت اینترنتی پرداخت شود.

شرط سنی

شرط سنی ثبت‌نام در نهمین آزمون استخدامی بدین شرح است: حداقل 20 سال تمام و حداکثر 25 سال برای دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم، حداکثر 30 سال برای دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم، حداکثر 36 سال برای دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس، حداکثر 40 سال برای دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس و حداکثر 45 سال برای دارندگان مدرک تحصیلی دکترا و دکترای تخصصی.

امتیاز برای صاحبان فرزند 

در این آزمون به قانونی جوانی جمعیت نیز توجه شده و افراد صاحب فرزند از امتیاز بهره‌مند می‌شوند بدین صورت که به ازای تاهل و نیز هر فرزند دو درصد و در مجموعه حداکثر تا  10 درصد به امتیاز مکتسبه آزمون کتبی داوطلب اضافه می‌شود.

البته این امتیاز مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه داوطلب یا فرزند وی بالای  2.5  نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری امتحان  است.

آزمون آموزش و پرورش اردیبهشت سال آینده 

کارت شرکت در امتحان برای رشته‌های شغلی وزارت آموزش و پرورش از روز سه شنبه 13  اردیبهشت 1401 برای مشاهده و پرینت بر روی سازمان سایت سازمان سنجش کشور قرار خواهد گرفت. آزمون استخدامی برای رشته‌های شغلی مربوط به وزارت آموزش و پرورش در روز جمعه 16 اردیبهشت برگزار می‌شود.

کارت شرکت در امتحان برای رشته‌های شغلی سایر دستگاه‌های اجرایی از روز سه‌شنبه 28 تیرماه برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت و آزمون آنها نیز در روز جمعه 31 تیرماه  1401 برگزار خواهد شد.

پیش از این آموزش و پرورش از استخدام‌ 34 هزار نفر در این آزمون خبر داده بود؛ متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش باید توجه داشته باشند که این وزارتخانه برخی شروط اختصاصی را اعلام کرده که بدین شرح است:

 طی دوره یکساله مهارت‌آموزی توسط پذیرفته شدگان با رعایت شرایط و ضوابط ذیل:

 پذیرفته‌شدگان استخدام پیمانی مشاغل آموزشی در آموزش و پرورش ملزم به گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی (این دوره شامل مجموعه‌ای از دروس تربیتی  تخصصی و کارورزی “نظری و مهارتی” است) که برای دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاهی و حوزوی پذیرفته شده در آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش برابر برگزار می‌شود.

در دانشگاه فرهنگیان رشته‌های شغلی دبیری، آموزگاری، مربی امور تربیتی، مشاوره، مراقب سلامت و دانشگاه شهید رجایی رشته شغلی هنرآموزی بدون دریافت حقوق و مزایا بوده و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور است.

مهارت آموزانی که از حضور در کلاس درس و امتحانات مواد درسی خودداری نمایند به عنوان انصراف از ادامه روند استخدام تلقی شده و مشمول پرداخت هزینه‌های دوره آموزشی و خسارت‌های وارده خواهند بود.

بخشی از هزینه‌های برگزاری دوره یکساله مهارت‌آموزی “خدمات آموزشی و رفاهی” بر عهده داوطلب خواهد بود و چنانچه هر یک از پذیرفته شدگان در طول برگزاری دوره یکساله مهارت آموزی از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شوند وزارت آموزش و پرورش می‌تواند به تشخیص خود نسبت به محاسبه و اخذ هزینه‌های مربوطه اقدام کند.

شرایط و نحوه ثبت نام در دوره یکساله مهارت آموزی بعد از قبولی نهایی و تایید صلاحیت‌های عمومی توسط گزینش از سوی دانشگاه‌های مجری دوره یکساله مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان و رجایی اعلام خواهد شد.

 مدت دوره یکساله مهارت‌آموزی جزء سنوات خدمت محسوب نخواهد شد و صرفاً به عنوان شرط استخدام پیمانی در آموزش و پرورش است.

محل مهارت‌آموزی دوره یک ساله بر اساس شغل محل پس از اعلام نتایج قطعی تعیین خواهد شد.

تغییر محل مهارت‌آموزی صرفاً در صورت وجود شغل با رعایت جنسیت از طریق دانشگاه فرهنگیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مهارت آموزان در زمان ثبت نام در مراکز مجری دوره یکساله مهارت‌آموزی ملزم به ارائه مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و ICDL می‌باشند در غیر این صورت باید تعهد نماید که قبل از اتمام دوره یکساله مهارت‌آموزی مدارک مزبور را ارائه نمایند.

دانشگاههای مجری دوره مهارت آموزی مسئولیتی در قبال اسکان و تغذیه مهارت آموزان ندارند در صورت وجود امکانات و تقاضای افراد ارائه خدمات با اخذ هزینه مربوطه امکان‌پذیر خواهد بود.

پذیرفته شدگان شغل محل‌های آموزش و پرورش عشایری بعد از گذراندن موفقیت‌آمیز دوره یکساله مهارت‌آموزی جهت تعیین محل خدمت در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان مربوط قرار خواهند گرفت.

 متقاضیان شرکت در مشاغل هنرآموز “استادکاری” باید دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم پیوسته بوده و یا در صورت دارا بودن مدرک تحصیلی فوق دیپلم ناپیوسته باید مدرک تحصیلی دیپلم هنرستان داشته باشند.

با توجه به ماده واحده نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش شورای عالی انقلاب فرهنگی، هرگونه گزینش و استخدام در مشاغل آموزشی و تربیتی در آموزش و پرورش بر اساس نیاز برای بوم خدمت خواهد بود که به صورت استانی صورت می‌پذیرد بنابراین بعد از طی فرآیند استخدام خارج شدن نیرو از بوم خدمت استانی به منزله قطع رابطه استخدامی است.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام در نهمین آزمون استخدامی را از اینجا دانلود کنید.

امروز آغاز ثبت‌نام در نهمین آزمون استخدامی/ آزمون آموزش و پرورش 16 اردیبهشت 1401
جزئیات جدید “آزمون آموزش و پرورش برای استخدام 34000 نفر” اعلام شد
طرحی برای استخدام 200 هزار معلم غیررسمی

امتهای پیام/

هزینه ۱۲۵ هزار تومانی ثبت‌نام در آزمون استخدامی/ اعلام شرط سن و ضوابط آموزش و پرورش