قهرمان لیگ سرود کشور معرفی می‌شود / آغاز فصل دوم

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز موسیقی «مأوا»، رقابت‌های لیگ سرود با هدف ایجاد انگیزه، استعدادیابی، معرفی گروه‌های سرود خلاق و با کیفیت، ایجاد ارتباط مستمر و باکیفیت با همه گروه‌های سرود کشور، افزایش رشد و توان گروه‌های سرودی و ارتقای سطح کیفی اجرای زنده سرود از شهریور ۱۳۹۹ آغاز و در مرداد ۱۴۰۰ به پایان رسید.

مراسم اختتامیه این رویداد با معرفیِ قهرمان لیگ سرود، ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

قطعه «دریای آرامش» با موضوع ایام محرم، «دستم کوتاهه» با موضوع اربعین حسینی، «سلام بر محمد(ص)» با موضوع ولادت پیامبر، «یلدا» با موضوع ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، «به وقت شهادت» با موضوع شهادت حاج قاسم سلیمانی، «تو بمان» با موضوع سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، «بارکد ۶٢۶» با موضوع مطالبه گری از مسوولین و حمایت از تولیدملی، «ترنم بهاری» با موضوع ولادت امام زمان(عج)، «بخشش» با موضوع ماه مبارک رمضان، «همراه» با موضوع عید غدیر و عید قربان و «ما می‌آییم» با موضوع حمایت از فلسطین از جمله رقابت‌های انجام شده در فصل اول «لیگ سرود» را شامل می‌شود.

در فصل اول لیگ سرود ۹ هزار و ۶۵۶ اثر در این رویداد شرکت کردند و داوری این رقابت‌ها را «افشین کردستانی»، «احسان غلام‌نژاد»، «مهدی استخر» و «مهدیار عقابی» برعهده داشتند.

جوایز مسابقات «لیگ سرود» در مجموع تمام رقابت‌ها به این ترتیب به نفرات برتر اهدا می‌شود:

گروه اول؛ ١٢ میلیون تومان

گروه دوم؛ ٨ میلیون تومان

گروه سوم؛ ۵ میلیون تومان

معیارهای داوری برای انتخاب گروه‌های برتر براساس موارد زیر بوده است:

١. کیفیت جمع‌خوانی

٢. کیفیت تک‌خوانی

٣. انتخاب محل مناسب

۴. تعداد اجرا

۵. کیفیت تصویربرداری

۶. خلاقیت و ایده پردازی

٧. رعایت پروتکل‌های بهداشتی

٨. جمعیت گروه

مراسم اختتامیه «لیگ سرود» در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ در پردیس تئاتر خاوران برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای شرکت در مراسم اختتامیه نخستین دوره لیگ سرود می‌توانند با سایت http://soroudleague.ir/ و شماره  ۰۲۱۸۸۹۹۶۷۵۹ تماس بگیرند.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

قهرمان لیگ سرود کشور معرفی می‌شود / آغاز فصل دوم