استقبال گسترده از دوره آکادمیک رهبری ارکستر در بنیاد رودکی

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، دوره جدید آکادمی رهبری ارکستر که از اوایل دی ماه در مجموعه بنیاد رودکی کار خود را آغاز کرده، مورد استقبال گسترده هنرجویان قرار گرفته و قرار است ارکستر آکادمیک مرکز آموزش هنری و آنسامبل اپرای تهران به همکاری بپردازند.
 این دوره که در سطوح مختلف برگزار می‌شود و تا اواخر اسفند ماه ادامه دارد، نصیر حیدریان  به عنوان استاد به موضوعاتی مانند تکنیک و اصول رهبری ارکستر، پارتیتورخوانی،آنالیز پارتیتور، رهبری پیانو و رهبری ارکستر می‌پردازد.

رپرتوار در نظر گرفته شده برای این دوره شامل قطعاتی از چایکوفسکی، موتسارت، ادوارد گریک، شوبرت، بتهوون و سایر هنرمندان کلاسیک است.
حضور ارکستر آکادمیک مرکز آموزش هنری به رهبری محمود رضا میر صیافی و همکاری آنسامبل اپرای تهران به سرپرستی هادی قضات و اجرای آریاهایی از موتسارت با این ارکستر، از نقاط قوت این دوره از آکادمی است.
علاوه بر نوازندگان و خوانندگان جوان، پیانیست‌های مرکز آموزش هنری نیز ، تحت تعلیم استاد کالرا بوکوچاوا در دوره‌های رهبری پیانو حضور دارند.
طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در بنیاد رودکی، این دوره‌ها با هدف تربیت رهبران ارکستر برای نسل های آتی، ادامه پیدا می‌کند.
گفتنی است دوره‌های آموزشی «آکادمی رهبری ارکستر» با اجرای کنسرت‌هایی به رهبری هنرجویان برگزیده، در تالار رودکی به پایان خواهد رسید.

استقبال گسترده از دوره آکادمیک رهبری ارکستر در بنیاد رودکی