در واقعه غدیر مدل حکمرانی اسلام رونمایی شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، مدیر «بنیاد هدایت» که به‌عنوان سخنران در آئین تجلیل از اولین دوره تجلیل از برگزیدگان استانی «مهرواره اوج» در شهر مشهد حضور داشت، ارائه مدل حکمرانی را مهم‌ترین نقطه جدال تمدنی اسلامی و تمدن غربی دانست و اظهار داشت: مدل حکمرانی ولایت فقط تعیین‌کننده رأس جامعه نیست بلکه در تمام این پیکره‌سازی جاری است؛ امام محله باید برای شکل‌گیری سایر لایه‌های شبکه امامت تلاش کند.

حجت‌الاسلام سیدناصر میر محمدیان مدیر عامل «بنیاد هدایت»،اظهار داشت: اکنون در نقطه حساسی از جنگ تمدنی قرار گرفته‌ایم و اقدامات میدانی شما در این شرایط حساس بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه در واقعه غدیر مدل حکمرانی اسلام رونمایی شد، خاطرنشان کرد: این مدل حکمرانی همان مدل ولایت و امامت است که نقطه جدی جدال تمدنی ما با دیگر تمدن‌ها محسوب می‌شود.
مدیرعامل «بنیاد هدایت» افزود: جنس حکمرانی که خداوند برای بشر طراحی کرده است، بر اساس تعالیم اسلام و معارف اهل بیت (ع) است امامت عام و یک امامت خاص وجود دارد؛ امامت عام در عصر غیبت دارای یک لایه کلان یک لایه میانی و یک امامت خرد است، امام محله باید برای شکل گیری لایه‌های پایینی ولایت تلاش کند.

وی ادامه داد: در گام دوم انقلاب اسلامی، شما در حال انجام مشق‌های اولیه هستید که این مشق‌ها کار آمدی نظام ولایت را اثبات می‌کند و در واقع شما اثبات می‌کنید امامت عام در لایه میانی امری امکان پذیر است.

حجت‌الاسلام میرمحمدیان ابزارهای برای امامت را برشمرد و گفت: ابزار امامت نه زر، نه زور و نه تزویر است، بلکه این ابزار «عَزِیزٌ عَلَیْهِ مَا عَنِتُّمْ»، «یُزَکّیهِم و یُعَلِّمُهُمُ الکِتابَ وَالحِکمَةَ» و «أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم» است.

وی همچنین با بیان اینکه ولایت طولی و ولایت عرضی در نقطه مسجد به هم تلاقی می‌کنند، اظهار داشت: ولایت عرضی از نقطه مسجد در جامعه جاری می‌شود و این ولایت عرضی در سه رابطه اجتماعی برادری، خانواده و همسایه در جامعه جاری می‌شود.

مدیرعامل بنیاد هدایت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب و دستور قطعی و فوری اخیر ایشان مبنی بر انجام «جهاد تبیین» تصریح کرد: کارآمدی نظام امری است که باید تبیین شود، این مسیر نورانی که طی ۴۳ سال طی شده واقعاً قابل دفاع است اما دشمن با تبلیغات سنگین خود در تلاش برای وارد کردن ضربه به این انقلاب است.

حجت‌الاسلام میرمحمدیان به راهکارهای مقابله با دشمنان پرداخت و عنوان کرد: یکی از راه‌حل ها این است که امامان این جامعه، مسئله‌های مردم را با کمک خودشان حل نمایند که این اقدام مصداق همان مردم‌سالاری دینی است.

قائم مقام معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی همچنین بیان داشت: کارآمدی طلبه‌ها باید در جامعه انعکاس یابد و شما در این مسیر حجت هستید و این تبلیغ شما همان جهادتبیین محسوب می‌شود، بنابراین باید برای یک جهاد خانوادگی تمام وقت آماده شد تا در این مسیر محکم و قوی به پیش رویم و به ثمرات ارزشمند آن دست یابیم.

https://critter.ir/03/03/2022/%d8%af%d8%b1-%d9%88%d8%a7%d9%82%d8%b9%d9%87-%d8%ba%d8%af%db%8c%d8%b1-%d9%85%d8%af%d9%84-%d8%ad%da%a9%d9%85%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85-%d8%b1%d9%88%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c/