کاشانی‌ها در خانه خلاق و نوآوری «نقلی» مبتکر می‌شوند

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اکبر رضوانیان مدیر خانه خلاق و نوآوری نقلی با اعلام اینکه این خانه از خردادماه امسال در کاشان آغاز به کار کرد، افزود: خانه خلاق و نوآوری نقلی در سه شاخه صنایع دستی، هنر و گردشگری، فعال است.

صنایع دستی

در حوزه صنایع دستی، شرکت‌های خلاق و کارگاه‌هایی در خانه خلاق و نوآوری نقیفعال است که در زمینه‌های سفال‌گری، قلم‌زنی، معرق، منبت، چوب و … فعالیت می‌کنند. در این زمینه، فعالیت‌هایی در حوزه کارگاه، تولید، آموزش و نمایشگاه صورت می‌گیرد.

هنر و گردشگری

در زمینه هنر، یکی از فضاهای مجموعه به صورت اختصاصی به تماشاخانه تبدیل شده است. ضمن اینکه در این زمینه، نخستین دوره جشنواره نمایش خلاق عروسکی در سال جاری برگزار شد. هم‌اکنون فراخوان دومین دوره این جشنواره نیز برای سال 1401 در دست اقدام قرار دارد.

در زمینه گردشگری نیز در سه زمینه گردشگری کودک، گردشگری خلاق و خانه بوم‌گردی، فعالیت‌هایی در حال انجام است.

فعالیت 20 هنرمند

رضوانیان با اعلام اینکه متوسط تعداد هنرمندان سه شاخه اصلی فعال در این خانه خلاق و نوآوری، به 15 تا 20 نفر می‎رسد، به نقش معاونت در توسعه این خانه اشاره کرد و گفت: ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری حمایت‌هایی را در زمینه اعطای تسهیلات سیدمانی انجام داده است که امیدواریم این قبیل حمایت‌ها در آینده، بیشتر شود.

خانه خلاق و نوآوری نقلی اواخر خردادماه امسال توسط سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق، در یکی از تاریخی‌ترین بافت‌های سنتی شهر کاشان افتتاح شد.

 


کاشانی‌ها در خانه خلاق و نوآوری «نقلی» مبتکر می‌شوند