شرکت‌های دانش‌بنیان بیش از ۶۵ هزار شغل در کشور ایجاد کرده‌اند

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری و وزیر علوم در آیین معارفه سرپرست دانشگاه خلیج فارس و تجلیل از خدمات رئیس سابق این دانشگاه گفت: بوشهر جزو ۵ استانی است که با تصویب شورای عالی عتف، منطقه ویژه فناوری دارد و این موضوع ظرفیت زیادی برای توسعه شرکت های دانش بنیان در این استان ایجاد می کند.

وی افزود: بر اساس گزارشات، ۵۰ درصد اساتید دانشگاه خلیج فارس در حوزه فناوری و نوآوری وارد شده اند، که این مورد در سطح کشور حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد است و حتی در این دانشگاه اقبال به حوزه‌های علوم انسانی و فناوری‌های نرم زیاد است که این مشارکت‌ها بیانگر تلاش و کوشش تمامی اعضای هیئت علمی این دانشگاه برای حضور فعال در زیست بوم فناوری و نو آوری است.

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: ایران در زمینه تولید علم رتبه ۱۵ را در جهان کسب کرده است و در منطقه نیز رتبه اول را داریم، در شرایط حاضر وقت آن است که این علم را به صورت کاربردی و عملیاتی دنبال کنیم.

وی همچنین درباره هماهنگی پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌ها گفت: انتظار می رود که روسای دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری در شوراهای تصمیم‌گیر یکدیگر عضویت داشته باشند و هر دو عضو شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان باشند.

وی در پایان از خدمات و تلاش‌های دکتر عبدالمجید مصلح رییس پیشین دانشگاه خلیج فارس تشکر و قدردانی کرد و برای دکتر مدرسی سرپرست جدید این دانشگاه آرزوی توفیق کرد. ‌


https://critter.ir/15/02/2022/%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%a8%d9%86%db%8c%d8%a7%d9%86-%d8%a8%db%8c%d8%b4-%d8%a7%d8%b2-%db%b6%db%b5-%d9%87%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%b4%d8%ba/