نظارت جدی بر قیمت کالاهای اساسی/با اخلال‌گران بازار برخورد می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، محسن کوشش‌تبار روز چهارشنبه در نشست مشترک کارگروه تنظیم بازار استان‌های تهران و البرز در وزارت کشور افزود: با نظارت روزانه و رصد و پایش کالاهای پرمصرف در بازارهای دو استان بزرگ تهران و البرز، تلاش کنیم کمبود و گران‌فروشی رخ ندهد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور بر اقدام فوری و هماهنگ با وزارت جهاد کشاورزی در تامین نهاده‌های تولید برای واحدهای تولید دام و طیور تاکید کرد.

کوشش‌تبار همچنین بر انجام اقدامات لازم و هماهنگی در عرضه مستقیم انواع میوه از طریق مراکز عرضه ثابت، موقت و میادین میوه و تره بار استان، تصریح کرد: تعیین قیمت صرفاً در قالب قیمتهای مصوب کارگروه ملی انجام شود.

خودداری از بخشی‌نگری در تولید کالاهای اساسی، دیگر موضوع مورد تاکید کوشش تبار در این نشست بود.

وی همچنین خواستار استفاده کامل از ظرفیت های نظارت و بازرسی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، تعزیرات حکومتی و بازرسان بسیج برای کنترل قیمتها، جلوگیری از احتکار و عرضه خارج از شبکه شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با اشاره به ابلاغ اخیر رییس قوه قضائیه به دادستان‌های استان‌ها برای همکاری و برخورد قضایی لازم در تخلفات عمده و زنجیره‌ای تصریح کرد: باید از این ظرفیت در برخورد قانونی با اخلال‌گران بازار استفاده شود.

کوشش تبار تشکیل جلسات منظم کارگروه تنظیم بازار استانی و کمیته اقدام مشترک را در ایام پایانی سال ضروری دانست و گفت: لازم است برای ذخیره ‌سازی، تامین و توزیع کالاهای اساسی و پایش مستمر موجودی کالاهای اساسی در استان برنامه‌ریزی شود.

وی بر انجام هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای تسهیل و تسریع در فرآیند ارسال کالاهای اساسی در ایام پایانی سال تاکید کرد.

https://critter.ir/23/02/2022/%d9%86%d8%b8%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d8%ac%d8%af%db%8c-%d8%a8%d8%b1-%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%a7%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d8%ae%d9%84%d8%a7/