تأیید رسمی وجود سویه جدید «دلتاکرون» در انگلیس

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – مقامات انگلیس به طور رسمی تأیید کردند سویه «دلتاکرون» که ترکیب سویه‌های مسری «دلتا» و «اُمیکرون» کروناست، وجود دارد.

بر اساس گزارش نیویورک پست، مقامات بهداشتی انگلیس در یک گزارشی که روز جمعه منتشر شد، فاش کردند سویه «دلتاکرون» به شکل رسمی مشاهده شده و این سویه را به عنوان تهدیدی تحت نظر دارند. این سویه ترکیبی در یک بیمار انگلیسی مشاهده شده و از سوی «آژانس امنیت سلامت انگلیس» (UKHSA) بدین نام خوانده شده است.

تأیید مشاهده سویه دلتاکرون در انگلیس در حالی صورت پذیرفته که کارشناسان پزشکی، ماه گذشته میلادی اظهارات در خصوص یک سویه جدید کرونا که ترکیب سویه‌های مسری اُمیکرون و دلتاست را رد کرده بودند. سویه‌های دلتا و اُمیکرون پیشتر ثابت کرده بودند که سرایت بیشتری از نسخه اصلی کرونا دارند؛ هرچند مشخص نیست این سویه ترکیبی تا چه میزانی سرایت پذیری دارد.

بر اساس گزارش مقامات بهداشتی انگلیس، دانشمندان بر این باورند این سویه جدید در بدن یک بیمار که به هر دو سویه «دلتا» و «اُمیکرون» همزمان مبتلا شده بود، تکامل یافته و شکل گرفته است. تأیید سویه دلتاکرون هفته‌ها پس از ان صورت می‌پذیرد که گزارش یک دکتر در قبرس در خصوص سویه وجود سویه دلتاکرون رد شده بود.

همچنین طبق گزارشی که نشریه تلگراف انگلیس داده، مشخص نیست این سویه در انگلیس بوده است یا آن که از کشور دیگری وارد این کشور شده است.

منبع: نیویورک پست

تأیید رسمی وجود سویه جدید «دلتاکرون» در انگلیس