۲۰ درصد از جمعیت بیمه سلامت را روستاییان تشکیل می‌دهند

باشگاه خبرنگاران جوان :

ناصحی درباره میزان تورم در حوزه سلامت گفت: با توجه به قیمت تجهیزات و افزایش تعرفه‌های پزشکی که در سال ۱۴۰۱ قطعا اعمال می‌شود، شاهد تورم بیشتری نسبت به وضع موجود خواهیم بود.

کارشناسان می‌گویند که میزان تورم در حوزه پزشکی یک و نیم تا دو درصد برای سال آینده با افزایش رو به رو خواهد شد.

مدیر عامل بیمه سلامت انتظار دارد رشد اعتبارات منابع بیمه سلامت با توجه به ماموریت‌های بسیار مهم در پشتیبانی از صندوق‌ها و پوشش مالی افراد بیمه شده قابل قبول باشد.

طبق آمار‌های ارائه شده از بیمه سلامت، ۴۲ میلیون نفر از افراد تحت پوشش بیمه سلامت هستند و دو سوم آن‌ها را روستاییان تشکیل می‌دهند و جزء اقشار آسیب پذیر جامعه هستند.

ناصحی گفت: در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ تنها ۷ درصد شاهد افزایش منابع مالی بیمه سلامت بوده ایم که این اصل به هیچ عنوان پاسخگوی وضع موجود نخواهد بود. بودجه بیمه سلامت در سال آینده برای بیماری‌های صعب العلاج، مزمن و سرطان کفایت نمی‌کند. نیاز است که در مجلس شورای اسلامی و سایر مراکزی که بودجه را در دست دارند، برای رشد میزان آن بازنگری انجام شود.

جمع بودجه سال جاری بیمه سلامت ۲۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است و برای سال آینده ۳۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

روستاییان ۲۰ درصد جمعیت بیمه سلامت را تشکیل می‌دهند

رئیس بیمه سلامت گفت: ۲۰ میلیون جمعیت بیمه سلامت را روستاییان و حدود ۱۳ تشکیل می دهند. نیم میلیون جمعیت هم بیمه همگانی دارند که حاشیه نشین هستند.

درآمد زایی بیمه سلامت، همان حق بیمه است که از کارکنان دولت، کارمندان و سازمان به میزان ۲ درصد و از دولت به اندازه ۳ درصد گرفته می‌شود.

به گفته وی بیمه سلامت شرکت‌های تولید کننده درآمد برای حمایت‌های مالی ندارد.

ناصحی راهکار مناسب و فوری برای بهبود وضع بودجه بیمه سلامت را در صحن مجلس دانست.

او گفت: باید طبق جمعیت بیمه شدگان، حداقل سرانه درآمد به حساب بیمه سلامت واریز شود. در این زمینه حداقل ۲۰ میلیارد تومان کمبود بودجه داریم.

باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی بهداشت و درمان

۲۰ درصد از جمعیت بیمه سلامت را روستاییان تشکیل می‌دهند