قرارگاه حکمرانی آموزش و پرورش در فضای مجازی ایجاد شد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در دیدار با عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، ضمن گرامیداشت 5 اسفند، «روز مهندس» و یاد و خاطر خواجه نصیرالدین طوسی، اظهار کرد: مهندسان کشور، خدمات بسیاری را در زمان جنگ و پس از آن و همچنین در حوزه هسته‌ای ارائه کردند؛ بنابراین بخشی از پیشرفت‌های امروز در حوزه‌های مختلف را مدیون تلاش جامعه مهندسان به ویژه شهدایی که در این قشر از جامعه جان خود را در مسیر توسعه و پیشرفت کشور نثار کردند، هستیم.

وی تصریح کرد: ضروری است «کار آفرینی» در دوره پیش از دبستان اتفاق بیفتد زیرا اگر امروز کار آفرینی در این دوره نهادینه شود، در آینده مشکلات رفع می شود.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: جمعیت تحت پوشش آموزش و پرورش، قابل توجه و جامعه تحت تأثیر این نهاد، بیش از 55 میلیون نفر است.

وی با اشاره به ضرورت حرکت به سمت آموزش‌های مجازی، گفت: در سال 1392 طرح «تبلت»، به صورت پایلوت انجام شد، اما ادامه پیدا نکرد؛ پس از شیوع کرونا، شبکه شاد راه‌اندازی شد و اکنون به حدی از بلوغ رسیده است که توانسته جای خود را تثبیت کند؛ البته هنوز هم نیازمند تجهیزات بیشتر و توسعه و تقویت ظرفیت آن است.

نوری ادامه داد: در اسناد فرادستی تکالیفی در حوزه فناوری ارتباطات داریم چنان که در برنامه ششم توسعه آمده و در برنامه هفتم توسعه نیز بر آموزش های ترکیبی و فناورانه تأکید شده است.

وی، همکاری دو وزارتخانه را منشأ تحول دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم در یک همکاری مجدانه و با توجه به تفاهم‌نامه‌ها و در راستای دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب که در شورای عالی مجازی، مطرح فرمودند، قدم‌های خوبی در قالب جهاد تبیین و با همکاری دو وزارتخانه برداریم.

 وزیر آمورش و پرورش از ایجاد قرارگاه فضای مجازی خبر داد و گفت: در راستای توسعه و تقویت حکمرانی آموزش و پرورش در فضای مجازی (تربیت فناورانه)، «قرارگاه حکمرانی آموزش و پرورش در فضای مجازی» را در حوزه ستادی ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: «طراحی الگوی آموزش های ترکیبی» و «چگونگی استمرار آموزش‌های مجازی در دوران پساکرونا» از جمله اهداف قرارگاه فضای مجازی است.


قرارگاه حکمرانی آموزش و پرورش در فضای مجازی ایجاد شد