ساختمان دبیرستان میلاد تبریز در حادثه برخورد جنگنده F۵ آسیب جدی ندید

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اعلام کرد که ساختمان دبیرستان میلاد در پی حادثه برخورد «جنگنده F۵»، آسیب جدی ندیده است.

صبح امروز یک فروند جنگنده آموزشی F۵ نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه ستارخان شهر تبریز سقوط کرد که دو خلبان این جنگنده شهید شده و یکی از هموطنان جان خود را از دست داد.

در این حادثه جنگنده F۵ به دیوار «دبیرستان میلاد» در حوالی خیابان انقلاب تبریز برخورد کرد، از همین رو مهندسان و ناظران اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌شرقی به منظور بررسی ابعاد خسارات وارده به این مدرسه بلافاصله در محل حادثه حضور پیدا کردند.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن است، باتوجه به اینکه ساختمان مدرسه قبلا مقاوم‌سازی شده بود، سازه مدرسه از استحکام کافی برخوردار بوده و آسیبی ندیده است. تنها بر اثر انفجار و آتش سوزی ایجاد شده، تاسیسات مدرسه و بخشی از دیوار مدرسه دچار آسیب شده است.

عملیات تعمیرات و بازسازی فضاهای آسیب دیده در اسرع وقت آغاز می‌شود، تا به لحاظ مسائل و مشکلات زیرساختی کمترین خللی در روند تعلیم و تربیت دانش‌آموزان ایجاد نشود، از این رو آمادگی لازم جهت حل مشکلات به وجود آمده در دبیرستان میلاد تبریز وجود دارد.


ساختمان دبیرستان میلاد تبریز در حادثه برخورد جنگنده F۵ آسیب جدی ندید