بازدید نوری از مرکز مانیتورینگ «شاد»/ اپلیکیشنی که بیش از ۲۶ میلیون بار نصب شده است

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، امروز از مرکز مانیتورینگ شبکه دانش‌آموزی شاد، در ساختمان اپراتور همراه اول، بازدید و از نزدیک در جریان روند کار این مرکز و نحوه خدمات دهی اپراتور همراه اول در شبکه شاد قرار گرفت.

وزیر آموزش و پرورش پس از حضور در مرکز مانیتورینگ همراه اول و دریافت اطلاعاتی از عملکرد شبکه شاد گفت: در شرایطی که کرونا شایع شد و با تعطیلی مدارس مواجه شدیم شبکه شاد جایگزین بسیار خوبی بود که لازم است از زحمات مسؤولان اپراتور همراه اول قدردانی کنیم.

وی گفت: نظام تعلیم و تربیت جامعه ما، آماده حضور و یادگیری در فضای مجازی را نداشت اما با مسئولیت اجتماعی که همراه اول داشت این بستر فراهم شد و اکنون شبکه شاد به مرحله بلوغ رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: معتقدیم که این شبکه باید به صورت ترکیبی و همراه با آموزش حضوری پس از کرونا و یا با کرونا ادامه پیدا کند و شاد می‌تواند به عنوان مکمل، یکی از ابزارها و روش‌های خوب برای کیفیت و سرعت یادگیری باشد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا برای دانش آموزان استثنایی و استعدادهای درخشان، محتوایی در شبکه شاد گنجانده نشده است؟ گفت: محتوا را باید خود معلمان تولید کنند و نباید منتظر باشیم که از بیرون بیاید چرا که سفارشی می‌شود و شاید خوب نباشد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: محتواهای دانش‌آموزی را باید معلمان و دانش آموزان بسازند و در دنیا هم همین گونه است اما در این خصوص، محتواهایی آماده شده است که همکارانم در سازمان پژوهش فعال هستند و به تدریج در شبکه شاد بارگذاری خواهد شد.

نوری گفت: فرهنگیان و اولیا با همکاری هم باید بتوانند معضلات بروز پیدا کرده در فضای مجازی را در راستای اهداف تربیتی هدایت کنند و دانش‌آموزان را در برابر فرصت‌های صحیح قرار دهند چرا که ما به دلیل کنجکاوی دانش آموزان شاهدیم که اتفاقاتی در این بخش می‌افتد که باید غیر مستقیم ورود کنیم.

به گزارش فارس، تاکنون، پیام‌رسان شاد  بیش از ۲۶ میلیون بار نصب شده است و بیش از ۶۰ میلیارد پیام  و ۱۸  میلیون فایل آموزشی، از طریق این شبکه، جابجا شده است.

تعداد کاربران فعال روزانه شبکه شاد ۱۱ میلیون نفر، کاربران فعال هفتگی ۱۳ میلیون نفر و تعداد کاربران فعال ماهانه شبکه شاد، بیش از ۱۸میلیون نفر است.

در شبکه دانش‌آموزی شاد، با پهنای باند حداکثر ۵۲۰  گیگابیت بر ثانیه، به صورت همزمان تعداد ۳ میلیون و ۵۶ هزار و ۷۲۱نفر فعالیت می‌کنند.


بازدید نوری از مرکز مانیتورینگ «شاد»/ اپلیکیشنی که بیش از ۲۶ میلیون بار نصب شده است