برنامه‌های سیزدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق

خبرگزاری فارس :

 

 

رویداد «نوآوری‌های آموزشی چهارسوق» سال ۹۲ متولد شد تا موج امیدواری بیش‌تری به درون دنیای تعلیم و تربیت وارد ‏شود. چهارسوق، اجتماعی ‏است برای تجلی حرکت‌های امیدبخش و نوآورانه آموزشی و تربیتی؛ و محلی است برای ‏اشتراک‌گذاری ایده‌ها و تجارب فعالان زیست‌بوم تعلیم و تربیت کشور.‏ این رویداد هر سال توسط «مؤسسه مطالعات راهبردی تعلیم و ‏تربیت برهان» با مشارکت گسترده افراد، سازمان‌ها و نهادهای فعال حوزه آموزش برگزار می‌شود.

 

محورهای سیزدهمین چهارسوق در ۳ بخش تقسیم‌بندی شده است.

 

سخنرانان

چهارسوق سیزدهم با در نظر گرفتن جنبه‌های مختلف تعلیم و تربیت، با ارائه ۱۲ سخنرانی در موضوعات متفاوت برنامه‌ریزی گردیده است.

 

بخش ایران اساتید: عبدالله فیض‌الله‌زاده، رسول محمد‌زاده، علیرضا اعرافی، ثریا مطهر‌نیا، سیده‌بشری صهری، مجتبی دارینی، سید‌جواد بهشتی، سید‌علی محمود‌ی و صابر میرزایی

بخش بین‌الملل اساتید: سیدرضا عباس از پاکستان، ساره قصیر از لبنان و محمدجواد زارعان از بوسنی و هرزگوین به طرح تجارب، مسائل و چالش‌های خود می‌پردازند.

سخنرانی‌‌های کوتاه و امیدبخش نقش‌آفرینان حوزه تعلیم و تربیت به همراه پرسش و پاسخ از آنها همواره مورد توجه مخاطبان چهارسوق قرار گرفته است.

 

شبکه‌سازی

در این بخش با در‌ نظر گرفتن امکانات مختلف شامل جلسات استانی، سامانه جویا و پیام‌رسان هدهد، فعالیت‌های متنوعی برای ایجاد ارتباط ‌و شبکه‌سازی میان شرکت‌کنندگان در موضوعات مختلف در‌ نظر گرفته شده است.
 

نشست‌های تخصصی

نشست‌های تخصصی حول موضوعات مهم و چالش‌برانگیز حوزه تعلیم و تربیت برای مخاطبان ارائه می‌گردد. تعلیم و تربیت دختران، نظام جذب و تربیت معلم و حکم‌رانی نظام آموزش و پرورش، از موضوعات نشست‌های سیزدهمین رویداد چهارسوق است.

 

شرکت در رویداد چهارسوق برای عموم افراد آزاد است.‏‎ ‎مخاطبان هدف چهارسوق، فعالان تحول‌خواه تعلیم و تربیت از جمله معلمان، مربیان، مدیران و کادر مدارس، طلاب و دانشجویان علاقه‌مند، پژوهشگران، اساتید حوزه و دانشگاه، فعالان فرهنگی، مؤسسات، مدیران و کارشناسان نهادهای تعلیمی ـ تربیتی و اهالی رسانه و نیز دانش‌آموزان و والدین دغدغه‌مندند.

سیزدهمین رویداد «نوآوری‌های آموزشی چهارسوق» شاهد ‏حضور گسترده فعالان، نوآوران، علاقه‌مندان و تحول‌خواهان حوزه آموزش از تمام استان‌ها و نیز کشورهای دیگر خواهد بود.

این رویداد ۳ روز چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه ۲۷، ۲۸ و ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ به ‌صورت مجازی برگزار خواهد شد و آخرین مهلت ثبت‌نام آن تا ۲۵ بهمن‌ خواهد بود. برای مشاهده جزئیات، می‌توانید به سایت چهارسوق مراجعه نمایید.

هم‌چنین می‌توانید برای ثبت‌نام در سیزدهمین رویداد چهارسوق از طریق این پیوند اقدام کنید.

نقل از: دبیرخانه چهارسوق

 

 


برنامه‌های سیزدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق