تعداد ۸۲۱ هدف نظامی در اوکراین منهدم شده است

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ایگور کوناشنکوف» نماینده رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ارتش روسیه ۸۲۱ هدف از زیرساخت‌های نظامی اوکراین را منهدم کرده است.

وی در این باره گفت: در میان این اهداف، ۱۴ فرودگاه نظامی، ۱۹ پست فرماندهی و مرکز ارتباطی، ۲۴ سامانه موشکی ضد هوایی «اس -۳۰۰» و «اوسا» (Osa)، ۴۸ ایستگاه راداری. ۷ فروند هواپیمای جنگی، ۷ فروند بالگرد و ۹ هواپیمای بدون سرنشین سرنگون شدند. ۸۷ دستگاه تانک و سایر هواپیماهای جنگی و همچنین خودروهای زرهی، ۲۸ سیستم موشک پرتاب چندگانه و ۱۱۸ واحد از خودروهای ویژه نظامی منهدم شدند.

کوناشنکوف افزود: نیروی دریایی روسیه ۸ قایق نظامی نیروی دریایی اوکراین را منهدم کرد.

نماینده وزارت دفاع روسیه ادامه داد که نیروهای مسلح روسیه شبانه با موشک‌های کروز مستقر در دریا و زمین به تأسیسات نظامی در اوکراین حمله کردند.

وی تاکید کرد که این حملات فقط بر روی اهداف نظامی انجام می‌شود و تلاش شد تا از آسیب به زیرساخت‌های مسکونی و اجتماعی اوکراین جلوگیری شود.

گفتنی است، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه صبح روز پنجشنبه گذشته دستور آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین را صادر کرد. این اتفاق پس از آن رخ داد که آمریکا و کشورهای غربی حاضر به ارائه تضمین‌های امنیتی به مسکو نشدند.

تعداد ۸۲۱ هدف نظامی در اوکراین منهدم شده است