۲۱ کشته و زخمی در بمباران بندر الحدیده ازسوی ائتلاف سعودی

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – معاون استانداری بندر الحدیده یمن از حملات شدید ائتلاف متجاوز سعودی به رهبری عربستان به الحدیده خبر داد.

خبرگزاری آرتی نوشت ائتلاف متجاوز سعودی در بیانیه‌ای از حمله به الحدیده یمن خبر داد و مدعی شد بندر الحدیده، تهدیدی برای آزادی کشتیرانی است و نیرو‌های انصارالله از توافق استکهلم «به عنوان چتر حمایتی و تهدیدی برای آزادی کشتیرانی» استفاده کردند.

ائتلاف متجاوز سعودی پیش از این نیز ادعا کرده بود: «ما یک انبار تسلیحات در اردوگاه نیروی دریایی در الحدیده را هدف قرار داده‌ایم. بندر الحدیده یک پادگان نظامی است که امنیت منطقه و بین المللی را تهدید می‌کند.»

شبکه تلویزیونی المیادین نیز گزارش داد منابع بیمارستانی در یمن خبر دادند در حملات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به محله مواصلات در شهر الحدیده یمن، ۴ نفر از جمله ۳ کودک شهید و ۱۷ نفر دیگر زخمی شدند.

ائتلاف سعودی و مزدوران اماراتی که در حال شکست در مقابل پیشروی‌های میدانی ارتش و نیرو‌های مسلح یمن در استان‌های این کشور هستند، حملات خود به پایتخت یمن و سایر شهر‌ها را افزایش داده‌اند.

امارات و عربستان به همراه یک ائتلاف عربی و حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی از ۷ سال پیش تاکنون به یمن حمله کرده و بسیاری از منابع بکر این کشور را به غارت بردند. همچنین طی حدود ۷ سال جنگ در یمن بیش از ۱۷ هزار نفر کشته و ۲۶ هزار نفر از نظامیان و غیرنظامیان زخمی شده‌اند که از میان کشته شدگان ۴۲۷۰ تن کودک و ۲۸۵۰ تن زن هستند.

۲۱ کشته و زخمی در بمباران بندر الحدیده ازسوی ائتلاف سعودی