بایدن: مشروعیت انتخابات میان دوره‌ای در آینده به تصویب قانون حقوق رای دهندگان وابسته است

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان– جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در یک نشست مطبوعاتی در کاخ سفید گفت: در صورت عدم تصویب قانونی رای گیری و حفظ حقوق رای دهندگان در کنگره من نمی‌توانم بگویم که انتخابات میان دوره ای کنگره در سال جاری میلادی قانونی است.

به گفته پایگاه خبری هیل، وی افزود: ما برای تصویب قانون اصلاح رای گیری که در برخی ایالت‌های توسط جمهوری خواهان در حال اجراست تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت. نباید تصور کنید اگر دموکرات‌ها در تصویب این قانون شکست بخورند دست از تلاش بر می‌دارند.

بسیاری می‌گویند دولت آمریکا موفق به تصویب این قانون نخواهد شد چرا که بسیاری از جمهوری خواهان به همراه برخی چهره‌های دموکرات محافظه کار مخالف آن هستند.

رییس جمهور آمریکا تاکید کرد: من معتقدم اقلیت‌ها در انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۲۲ حضور خواهند داشت حتی اگر دموکرات‌ها موفق به تصویب این قانون نشوند.

بایدن در جمع خبرنگاران گفت: جمهوری خواهان چون شور و اشتیاق اقلیت‌ها برای حضور در پای صندوق‌های رای را می‌بینند به دنبال مانع تراشی برای این مشارکت هستند.

برخی ایالت های جمهوری خواه پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ قوانین سخت گیرانه ای را برای رای دادن اقلیت های لاتین تبار و سیاه پوست وضع کردند. به طور سنتی این رای دهندگان طرفدار دموکرات ها هستند. حال دولت بایدن به همراه نمایندگان دموکرات کنگره می کوشند با تصویب قوانین حفاظت از حقوق رای دهندگان، قوانین محلی را خنثی کنند. با این حال، جمهوری خواهان با قدرت در برابر خواسته های دموکرات ها ایستادگی می کنند. 

بایدن: مشروعیت انتخابات میان دوره‌ای در آینده به تصویب قانون حقوق رای دهندگان وابسته است