جانسون: وضعیت اوکراین بسیار خطرناک است

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – «بوریس جانسون» در سخنانی وضعیت اوکراین را بسیار خطرناک خوانده و از سران کشور‌های اروپایی خواست با توجه به شرایط فعلی روابط با روسیه به پروژه لوله انتقال گاز نورد استریم ۲ اطمینان نکنند.

براساس گزارش الجزیره نخست وزیر انگلیس از روسیه خواست از لبه پرتگاه عقب نشینی کند.

در همین راستا وزیر دفاع بلاروس اعلام کرد با همتای اوکراینی خود تماس تلفنی گرفته و دو طرف تاکید کردند که باید از راه دیپلماتیک برای احیای امنیت منطقه استفاده کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام اروپایی نیز در خصوص آخرین تحولات بر سر مناقشه اوکراین نوشت: «در تماس میان بایدن و پوتین هیچ نتیجه‌ی ملموسی بدست نیامد. اگر مسکو گام‌های بیشتری بردارد نشست احتمالی اتحادیه اروپا برای همبستگی با اوکراین برگزار خواهد شد.»

این مقام اروپایی که نخواست نامش فاش شود درباره تحریم‌های علیه روسیه نیز اعلام کرد در صورت تهاجم روسیه به اوکراین هرچه تحریم‌های قوی‌تر و بزرگ‌تر علیه این کشور اعمال شود، مجازات دردناک‌تر خواهد بود.

کشور‌های غربی و ناتو با فضا سازی رسانه‌ای علیه روسیه، مسکو را به حمله قریب الوقوع به کی‌یف متهم می‌کنند و حضور خود در شرق اروپا را افزایش داده اند. این در حالی است که مسکو از این افزایش حضور ابراز نگرانی و تاکید کرده که قصد حمله به هیچ کشوری را ندارد.

روز گذشته نیز معاون صدراعظم آلمان تاکید کرد در صورتی که اوضاع به همین منوال پیش برود قاره اروپا در آستانه یک جنگ قرار دارد. برخلاف آمریکا که خود را مشتاق جنگ با روسیه نشان می‌دهد تا در سایه این جنگ بتواند به اهداف خود برسد، مقامات اروپایی از هفته گذشته تاکنون چندین بار به مسکو سفر کرده و با همتایان روس خود دیدار کردند تا به صورت دیپلماتیک از بروز جنگی که به منافع آنان در قاره اروپا ضرر می‌‎رساند، جلوگیری کنند.

https://critter.ir/14/02/2022/%d8%ac%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%88%d9%86-%d9%88%d8%b6%d8%b9%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d9%88%da%a9%d8%b1%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%b3%db%8c%d8%a7%d8%b1-%d8%ae%d8%b7%d8%b1%d9%86%d8%a7%da%a9-%d8%a7%d8%b3%d8%aa/