مکرون از انجام آزمایش کووید-۱۹ قبل از ملاقات با پوتین خودداری کرد

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – دیمیتری پسکوف گفت: تصمیم برای نشستن دو رئیس جمهور در دو طرف یک میز ۱۳ فوتی سیاسی نبوده و تاثیری بر مذاکرات ندارد.  مسکو موضع فرانسه را درک می‌کند و این فاصله دو رئیس جمهور برای تضمین سلامتی پوتین لحاظ شده بود.

پیش از این رویترز به نقل از دو منبع در اطرافیان مکرون گزارش داد که رئیس جمهور فرانسه درخواست کرملین برای انجام آزمایش کووید-۱۹ روسی را رد کرد تا ظاهراً از دستیابی روسیه به «دی ان اِی» اوجلوگیری کند.

نحوه نشستن پوتین و مکرون در دو طرف این میز موجی از واکنش‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت. برخی افراد این نوع نشستن را به حجم شکاف بین روسیه و غرب ربط دادند؛ شکافی که فرانسه نقش میانجی را بین طرفین ایفا می‌کند.

حواشی این دیدار به فاصله بین دو رئیس جمهور محدود نشد؛ پس از اتمام کنفرانس خبری، پوتین به مکرون گفت از سالن کنفرانس خارج می‌شود. او با دستش به جایی که می‌خواستند بروند، اشاره کرد؛ اما پوتین منتظر مکرون نماند که با هم بروند بلکه رفت و مکرون را تنها گذاشت که این امر خلاف عرف‌های دیپلماتیک است.

رؤسای‌جمهور فرانسه و روسیه در دیدار روز دوشنبه خود در کاخ کرملین در مسکو درباره راه‌های بازگشت امنیت و رفتار مسئولانه اروپا گفتگو کردند.

مکرون از انجام آزمایش کووید-۱۹ قبل از ملاقات با پوتین خودداری کرد