روسیه: احتمال درگیری با ناتو وجود دارد

باشگاه خبرنگاران جوان :

الکساندر گروشکو، معاون وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیا ۲۴ اعلام کرد: «هدف واقعی از گسترش ناتو، دشمن تراشی است و گسترش ناتو به سمت شرق امنیت خود ناتو را به خطر می‌اندازد.»

به گزارش خبرگزاری اسپوتننیک، گروشکو با تاکید بر اینکه احتمال درگیری مستقیم بین روسیه و ناتو وجود دارد، گفت: «زود است که بگوییم روابط روسیه و ناتو در آینده چه تغییری خواهد کرد اما مسکو از حل و فصل مشکلات با ناتو از طریق گفتگو و مذاکرات حمایت می‌کند. مکسو درباره ارائه تسلیحات به اوکراین بسیار نگران است و این کار در این شرایط بسیار خطرناک است.»

این مقام روس در ادامه عنوان کرد که کشور‌های عضو ناتو با نزدیک کردن خود به مرز‌های روسیه فقط به دنبال دشمن تراشی بودند و می‌گفتند که باید در برابر تهدید شرق مقاومت کنند و بودجه نظامی و تسلیحات خود را در نزدیکی مرز‌های روسیه افزایش دهند، اما این اقدامات در نهایت به نقطه ضعفی برای خود ناتو تبدیل شد.

گروشکو تاکید کرد که روسیه مخالفتی با اینکه اتحادیه اروپا به دنبال تقویت توان نظامی خود باشد ندارد، اما واشنگتن از انجام این کار ممانعت می‌کند و مانع از استقلال سیاسی و نظامی اروپا می‌شود.

پیش از این بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس از کلیه اعضای سازمان ملل متحد خواست خروج نظامیان روسیه از اوکراین را خواستار شوند. او همچنین اعلام کرد لندن برای ارسال سلاح به اوکراین هرکاری انجام خواهد داد. جانسون در ادامه روسیه را به ارتکاب جنایات جنگی در اوکراین متهم کرد.

از طرفی دیگر نیز باب منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا اعلام کرد کمک‌های واشنگتن به کی‌یف در ارتباط با «سلاح‌های مرگبار»، به اوکراین رسیده است و مدعی شد رئیس‌جمهور بایدن پیشنهاد کمک ۶ میلیارد دلاری به اوکراین را به کنگره ارائه کرده است.  

باشگاه خبرنگاران جوان بین‌الملل اروپا و آمریکا

https://critter.ir/02/03/2022/%d8%b1%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%87-%d8%a7%d8%ad%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%84-%d8%af%d8%b1%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d8%a7%d8%aa%d9%88-%d9%88%d8%ac%d9%88%d8%af-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%af/