درخواست اتحادیه اروپا از رژیم صهیونیستی برای توقف فوری خشونت‌ علیه فلسطینیان

خبرگزاری ایسنا

به گزاش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، اتحادیه اروپا، سه شنبه در توییتی که از دفتر خود در قدس منتشر کرد، نگرانی خود را از درگیری‌های روزهای گذشته در منطقه باب العمود قدس و تهاجمات روزانه نیروهای رژیم صهیونیستی به کرانه باختری که منجر به کشته شدن سه تن و مجروح شدن چند غیرنظامی شد، ابراز نگرانی کرد.

در این پیام توییتری اتحادیه اروپا آمده است؛ می‌بایست استفاده از زور و خشونت بیش از حد وهمچنین شلیک گلوله‌های پلاستیکی و نارنجک‌های صوتی علیه فلسطینیان فورا متوقف گردد.

سه‌شنبه به دنبال حمله شهرک نشینان افراطی و نیروهای رژیم صهیونیستی به تظاهرات فلسطینیان، ۳تن از جوانان فلسطینی در شهرهای “جنین” و “بیت لحم” به شهادت رسیدند.

در شهر جنین، اسیر آزاده “عبدالله الحصاری” (۲۲ ساله) و “شادی خالد نجم” (۱۸ ساله) توسط نیروهای رژیم صهیونیستی، به شهادت رسیدند.

در بیت لحم نیز “عمار شفیق ابو عفیفه”، توسط نیروهای اسرائیلی در نزدیکی شهر بیت فجار در جنوب بیت لحم به ضرب گلوله به شهادت رسید.

منابع خبری همچنین گزارش دادند، ده‌ها شهروند فلسطینی از جمله دو کودک در جریان سرکوب جشن ویژه اسراء و بعثت پیامبر اسلام در باب العمود در شهر قدیمی بیت المقدس توسط نیروهای رژیم صهیونیستی زخمی شدند.

جمعیت هلال احمر قدس در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۳۷ تن در جریان این حمله زخمی شدند که ۸ تن از آنها به دلیل وخامت حال جسمانی، به بیمارستان منتقل شدند.

در این بیانیه آمده است که در میان مجروحان یک پسر بچه ۶ ماهه و یک دختر بچه نیز با نارنجک صوتی از ناحیه صورت مورد اصابت قرار گرفتند که متعاقباً به بیمارستان منتقل شد.

درخواست اتحادیه اروپا از رژیم صهیونیستی برای توقف فوری خشونت‌ علیه فلسطینیان