هشدار چین به شهروندان برای باز نکردن مرسولات پستی خارجی

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، مقامات پکن با این ادعا که واریانت اُمیکرون ویروس کرونا ممکن است از طریق مرسولات پستی خارجی شیوع پیدا کند، به مردم می گویند از باز کردن نامه‌ها و بسته‌های پستی بین‌المللی خودداری کنند و بسته‌های پستی را در فضای بیرون از خانه و با دستکش باز کنند.

کارشناسان مکررا اظهار کرده اند خطر شیوع ویروس کرونا از طریق نامه اندک است. هیچ شواهدی وجود ندارد که شیوع واریانت اُمیکرون از موارد قبلی متفاوت باشد و تغییری اتفاق افتاده باشد. اما رابین برنت، خبرنگار بی بی سی در چین روز دوشنبه در توییتی اعلام کرد: پکن از شهروندانش خواسته است کالا به خارج از کشور سفارش ندهند و بسته‌های پستی را بیرون از خانه با دستکش و ماسک بازکنند.

روزنامه “ساوت چاینا مورنینگ پست” هم روز دوشنبه گزارش کرد مرکر کنترل و پیشگیری از بیماری پکن اعلام کرده است افراد باید تا حد امکان از خارج کالایی سفارش ندهند و افراد باید در هنگام باز کردن نامه‌هایی که از کشورهای پرخطر آمده است، دستکش و ماسک داشته باشند.

این توصیه پس از این مطرح شد که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری پکن اعلام کرد نخستین مورد ثبت شده ابتلا به کرونای اُمیکرون ممکن است از طریق نامه وارد شده باشد.

طبق گزارش نشریه دولتی People’s Daily، مردی که مبتلا شده بود، اظهار کرد: نامه‌ای از کانادا در هفتم ژانویه ارسال کرده که از کانادا و هنگ کنگ به پکن رسیده است. معاون مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری پکن اظهار کرد: ما احتمال این که فردی از طریق تماس با اشیای ارسال شده از خارج کشور آلوده شده باشد را مردود نمی دانیم. واریانت اُمیکرون در این نامه کشف شده است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، مرکز پست کانادا با اشاره به دستورالعمل‌های سازمان سلامت عمومی این کشور و سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد هر گونه ریسک شیوع ویروس کرونا از طریق نامه اندک است زیرا این ویروس برای مدت طولانی روی سطوح زنده نمی ماند.

هشدار چین به شهروندان برای باز نکردن مرسولات پستی خارجی