پیشرفت فیزیکی ۷۶ درصدی باند اول منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح صبح امروز در حاشیه بازدید مشترک با رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون اجرایی رئیس جمهور از منطقه 2 آزادراه تهران-شمال، با اشاره به بازدیدهای دوره ای از این پروژه اظهار کرد: بازدید امروز صبح در امتداد بازدیدهای قبلی است که با حضور وزیر راه و سایر مسئولان دولت انجام شد تا با هماهنگی بیشتر بنیاد مستضعفان و دولت، مشکلات و موانع پیشِ روی این پروژه برداشته شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به زمان تقریبی بهره برداری از مسیر رفت قطعه 2 آزادراه تهران شمال گفت: در حال حاضر 6.5 کیلومتر از مسیر رفت در منطقه 2 که شامل تونل البرز به عنوان بزرگترین تونل خاورمیانه است تکمیل شده و کار در 16 کیلومتر دیگر این مسیر ادامه دارد.

وی ادامه داد: در گزارش ارائه شده، اعلام شد که پیشرفت فیزیکی کار در مسیر رفت منطقه 2 آزادراه تهران-شمال بیش از 76 درصد است و خوشبختانه در جلسه امروز، بر روی زمان تکمیل این مسیر در اسفند ماه 1401 تاکید شد.

فتاح با بیان اینکه تامین منابع مالی این پروژه باید به صورت 50-50 توسط بنیاد مستضعفان و دولت انجام شود افزود: سهم 50 درصدی بنیاد مستضعفان تا امروز به طور کامل پرداخت شده و دولت نیز تا نیمه امسال به تعهداتش عمل کرد ولی با توجه به هزینه های دولت و مشکلات آنها در تامین منابع، امروز مذاکراتی درخصوص تزریق منابع مالی از سوی دولت به این پروژه انجام گرفت.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه تمامی سیمان و میلگرد مورد نیاز این پروژه توسط بنیاد مستضعفان تامین می شود گفت: در جلسه امروز تاکید شد که اگر دولت بتواند در اسفند ماه امسال منابعی را به این پروژه تزریق کند، انشالله بهره برداری از مسیر رفت منطقه 2 آزادراه تا پایان سال آینده قابل انجام است زیرا در صورت پیشرفت فیزیکی 2 درصد در هر ماه، مسیر رفت این منطقه تا اسفند 1401 تکمیل خواهد شد.

به گفته فتاح، عملیات اجرایی و احداث پل ها و تونل ها در مسیر رفت منطقه 2 آزادراه تهران-شمال درحال تکمیل است و بخش عمده کار، تامین تجهیزات و تاسیسات است که نیازمند هزینه قابل توجهی است و در صورت تزریق منابع مالی سهم دولت، انشالله بهره برداری از این باند طی زمان بندی صورت گرفته انجام می شود.


پیشرفت فیزیکی ۷۶ درصدی باند اول منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال