ورود استانداری به عزل و نصب غیرقانونی در اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی

خبرگزاری ایسنا

صبح امروز اتفاقات عجیبی در اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی رخ داد که در نهایت منجر به استعفای افشین داوری از سرپرستی اداره کل ورزش و جوانان استان شد.

داوری به شکلی ناگهانی امروز به جبار قوچان‌نژاد، معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان، اعلام می‌کند که ساعت ۱۱ ظهر جلسه تودیع او برگزار خواهد شد و محمود قربانیار، سرپرست اسبق هیات فوتبال خراسان رضوی، به جای او کار خود را آغاز خواهد کرد.

پس از آغاز جلسه و اعلام تصمیم افشین داوری اما با ورود استانداری خراسان رضوی این عزل و نصب غیرقانونی لغو شد. شنیده می‌شود در اواسط جلسه تودیع و معارفه قوچان‌نژاد، مدیر کل حوزه استاندار طی تماسی با داوری به وی اعلام کرد با توجه به سپری شدن دوره قانونی حضور وی در اداره کل ورزش و جوانان به عنوان سرپرست، وی حق عزل و نصبی تا اطلاع ثانوی ندارد.

افشین داوری که مهرماه امسال به عنوان سرپرست جدید اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی منصوب شد، با وجود گذشت ۴ ماه موفق نشد به عنوان مدیرکلی برسد. از سوی دیگر طبق ماده ۹۴ قانون خدمات کشوری، دوره قانونی سرپرستی افراد ۴ ماهه است و این مدت به پایان رسیده‌است. به همین دلیل عزل و نصب‌های داوری فاقد وجاهت قانونی است.

شنیده می‌شود رییس اسبق فدراسیون دوومیدانی، والیبال و …در واکنش به این موضوع و پس از اینکه متوجه شد اقبالی به مدیرکلی وی در اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی وجود ندارد، عصر امروز استعفا کرد.

با توجه به رویکرد منتقدان و پیشکسوتان ورزش خراسان رضوی نسبت به حضور داوری در رأس ورزش استان و از طرف دیگر بلاتکلیفی ورزش خراسان رضوی پس از ماه‌ها حضور وی به عنوان سرپرست، به نظر می‌رسد داوری بهترین تصمیم را اتخاذ کرده‌است.

ورود استانداری به عزل و نصب غیرقانونی در اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی