فرماندار تربت‌حیدریه: مدیران بجای بیان مشکلات راهکار بدهند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، علی‌اکبر کی‌پور روز سه‌شنبه در جلسه شورای اداری‌ شهرستان تربت حیدریه با بیان اینکه صرف بیان مشکلات نشان از توانمندی مدیریتی نیست، افزود: هر چند بسیاری از مشکلات جنبه ملی یا استانی دارند اما این وظیفه مدیران شهرستانی است تا با درایت و تدبر نسبت به کاهش یا رفع آنها اقدام کنند یا حداقل با زبان خوش مردم را به لحاظ روحی تسکین بخشند.
وی اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) الگوی جدیدی در جهان مطرح کرد که خیلی از علمای معاصر نتوانستند این ابتکار را انجام دهند و ثمره این الگو به تشکیل نظام اسلامی منجر شد و امروز اگر نقصی در عملکرد مدیریتی  ملاحظه می‌شود به افراد باز می‌گردد و باید هرکس در حیطه کاری خود مشکلات را رفع کند.
فرماندار تربت‌حیدریه بیان کرد: بیان جمله‌هایی نظیر اینکه “فاقد اختیار هستیم” در شان یک مدیر نظام اسلامی نیست و  باید جمله “ما می‌توانیم” را که مبین مدیریت جهادی است، در عمل نشان دهیم.
کی‌پور افزود: کار جهادی زمانی معنا پیدا می‌کند که در پی رفع مشکلات باشیم و اگر مشکلی نباشد، هیچ مسوولی نمی‌تواند خود را مدیر توانمند معرفی کند.
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی نیز گفت: در طول یک سال اخیر از مجموع هفت هزار میلیارد ریال سهم این استان برای جذب اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی از محل منابع بانک‌ها، تاکنون پنج هزار میلیارد ریال برای ۱۵ هزار طرح اشتغالزایی جذب  شده است که اشتغالزایی  ۱۸ هزار نفر را دربرداشته است.
سلمان دانشور افزود: از آنجا که مهمترین رسالت این نهاد خدمات اجتماعی، شناسایی استعدادهای بالقوه و توانمندسازی مددجویان تحت حمایت است تا بتوانند با کارآفرینی و اشتغالزایی، استعدادهای بالقوه خود را به فعلیت برسانند، جذب اعتبارات مزبور در این راستا بوده است.
وی اظهار داشت: با وجودی که در کمیسیون تلفیق برای سال آینده ۳۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی برای کل کشور تصویب شده است، این میزان اعتبارباید ۲ برابر شود.
دانشور با بیان اینکه بالغ بر ۳۳ هزار نفر از افراد زیر پوشش کمیته امداد در خراسان رضوی مستمری دریافت می‌کنند، افزود: این در حالی است اگر برای هر نفر حداقل ۱۰ میلیون ریال در نظر بگیریم، این رقم باید به سه هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال افزایش یابد، در حالیکه تنها در آبان امسال هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال پرداختی داشته ایم.
قائم مقام کمیته امداد خراسان رضوی در ادامه به راه‌اندازی سامانه “کیوآرکد” در سطح استان اشاره کرد و افزود: با راه‌اندازی این سامانه در سه ماه اخیر به اندازه چهار دهه بعد انقلاب، صدقات جمع‌آوری شده و از طرفی چالش رسوب پول‌ها را نداریم و همچنین دسترسی آسان برای کمک به نیازمندان نیز مهیا شده‌ است.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

فرماندار تربت‌حیدریه: مدیران بجای بیان مشکلات راهکار بدهند