اردوگاه‌های دانش آموزشی خراسان شمالی وضعیت مطلوب ندارد

خبرگزاری ایرنا :

ابوالقاسم اکبری روز سه شنبه در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار داشت: زمین اردوگاه شهید چمران بجنورد در جوار مجموعه تفریحی و گردشگری بش قارداش بجنورد در سال ۷۴آماده شد که پس از گذشت پنج سال عملیات اجرایی آن آغاز شد اما هنوز تکمیل نشده است.

وی افزود: از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب ۹۰ میلیارد ریال برای این اردو گاه تاکنون هزینه و حصارکشی آن نیز انجام شده است اما با وجود پرداخت 350 میلیون ریال برای آب شرب این اردوگاه به آبفا متاسفانه مخزن ۲۵۰ مترمکعبی آن نیمه کاره مانده است.

اکبری گفت: همچنین در این اردو گاه ها نیاز است تا ۲۵ سوئیت ۴۰ متر مربعی و ۱۰ خوابگاه ۱۰ نفره را ایجاد شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به اینکه طرح نهضت «نصیب آموزشی» با هدف شناسایی مشکلات و توسعه زیرساخت های آموزشی در سطح کشور با رویکردحمایتی  آغاز شد که از هر استان ۲ شهرستان انتخاب شده است گفت: از خراسان شمالی ۲ شهرستان راز و جرگلان و مانه و سملقان به منظور ارتقای آموزش برگزیده شد.

اکبری گفت: شهرستان راز و جرگلان در پوشش آموزش ابتدایی ۹۸ و ۸۰ صدم درصد و مانه و سملقان ۹۸ و ۸۵ صدم درصد است که شاخص آموزشی آن نسبت به دیگر شهرستان ها کمتر است.

همکاری ۶۳۱ معلم در جبران افت تحصیلی دانش آموزان 

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت:  امسال تابستان، برای جبران افت تحصیلی دانش آموزان که در شرایط کرونایی ایجاد شده بود ۶۳۱ معلم رسمی ، حق و تدریس و بسیج فرهنگیان همکاری کردند.

اکبری افزود: همچنین در ۲ شهرستان رازو جرگلان و مانه و سملقان  برای دانش آموزان کارگاهای آموزشی برگزار شد.

ضرورت تشکیل کارگروه تخصصی برای رفع مشکلات آموزش و پرورش 

 استاندارخراسان شمالی گفت: علاوه بر شورای برنامه ریزی برای ضعف و رفع مشکلات و امکانات آموزشی در نقاط محروم به ویژه مناطق مرزی کارگروه تخصصی تشکیل شود.

محمدرضا حسین نژاد نیز در این نشست اظهار داشت: توجه به مناطق مرزی و رفع مشکلات آنها و همچنین به روز شدن تجهیزات خوابگاه هایی که در این مناطق وجود دارد نگاه ویژه ای را می طلبد که با ایجاد کارگروه تخصصی زودتر به نتیجه خواهد رسید. 

وی با بیان اینکه توسعه، اعتلا و پیشرفت آینده کشور در دستان توانمند دانش آموزان خواهد بود گفت: پیشرفت و توسعه جوامع در همه حوزه ها متاثر از توجه و اهمیت به تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش است. 

وی در ادامه با تاکید بر ایجاد و تقویت اردوگاه های دانش آموزی با کمک دستگاه های خدمات رسان در استان افزود: هر چه زمان اجرای طرح اردوگاه های دانش آموزی طولانی شود موجب اتلاف هزینه و استهلاک تجهیزات خواهد شد و این موضوع باید بررسی شود.

اردوگاه‌های دانش آموزشی خراسان شمالی وضعیت مطلوب ندارد