عضو مجمع نمایندگان بوشهر: برنامه‌های فرهنگی هنری در استان تقویت شود

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم جمیری شامگاه سه‌شنبه در نشست با مسئولان و هنرمندان حوزه هنری استان بوشهر با گرامیداشت دومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی به حضور کاروان هنری «روایت حبیب» و «روایت فرهنگی هنری قهرمان» پرداخت و اظهار داشت: هنرمندان در عرصه معرفی مکتب سلیمانی و ترویج آن در جامعه نقش مهم و اثرگذاری دارند.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی جایگاه فرهنگ و هنر در استان را دارای پیشینه تاریخی باشکوه دانست و تصریح کرد: محور مقاومت تنها به تاریخ ختم نمی‌شود و موضوعی است که از گذشته با همه پیشینه درخشان در طولانی مدت در استان بوشهر تاکنون با ایستادگی، مجاهدت، ایثار تبلور و مجسم است.

وی با تسلیت سالروز وفات ام‌البنین (س) و گرامیداشت مقام شامخ مادران و همسران شهدا، مجموعه حوزه هنری استان بوشهر با مدیریت امید پارسایی‌فر را مجموعه‌ای موثر و کارآمد دانست و خاطرنشان کرد: حوزه هنری بوشهر با این کارآمدی فعالیت‌های مهم و چشمگیری داشته که خدمات آنان درخور تحسین است.

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر حمایت ویژه از هنرمندان حوزه هنری را یک ضرورت دانست و بیان کرد: با توجه به نقش مهم فعالیت هنرمندان در نهادینه شدن فرهنگ اسلامی در عرصه‌های مختلف باید حمایت از هنرمندان و برنامه‌های فرهنگی هنری در استان تقویت شود.

جمیری ضمن ابراز تأسف در رابطه با کم توجهی به فرهنگ در جامعه خاطرنشان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری ، فرهنگ اکسیژن برای جامعه است و باید به این مهم توجه ویژه شود.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با بیان اینکه هنر مهمترین ابزار زیبا سازی و سیقل بخشی جامعه است تصریح کرد: ارائه فعالیت‌های فرهنگی کمترین مورد توجه است که این مسئله وضعیت فرهنگی در استان را نگران می‌کند.

وی افزود: باید به موضوع فرهنگ به ویژه در استان بوشهر با وجود پیشینه و توانمندی بالا توجه ویژه شود.

هنر و فرهنگ زنجیر به هم پیوسته است

رئیس حوزه هنری استان بوشهر نیز ضمن تشریح فعالیت زیر ساخت‌های عمرانی و فرهنگی در چند سال اخیر در حوزه هنری خاطر نشان کرد :هنر و فرهنگ زنجیر به هم پیوسته است و اگر بخواهد استان رشد کند باید اقتصاد هنر را در بوشهر جدی بگیریم .

امید پارسایی‌فر توانمندی هنرمندان را برشمرد با اشاره به آمادگی برای ساخت سریال تصریح کرد: باید سالیانه یک پروژه مهم هنری برای استان تعریف شود نمونه آن در استان‌های مازندران «سریال پایتخت »کرمانشاه «نون خ »مشهد مقدس با ساخت سریال نوروزی توانستند بخش مهمی از ظرفیت‌های گردشگری خود معرفی کنند.

نقاط درخشان سینمایی حوزه هنری در دهه‌های قبل را احیا می‌کنیم/ نمی‌گذاریم فیلم‌هایمان توقیف شود
حوزه هنری 285 صندلی جدید به چرخه اکران اضافه کرد
کتاب شعر صوتی «شهید سعید» در ستایش سردار دل‌ها توسط حوزه هنری قزوین منتشر شد

وی با تأکید بر توجه به مسئولیت اجتماعی صنایع توانمند در استان برای حمایت اجرا پروژه‌های هنری افزود: با وجود نیروگاه اتمی ، صنایع متعدد پتروشیمی و لقب پایتخت انرژی به استان بوشهر این انتظار است که مسئولیت‌های اجتماعی این صنایع و واحدهای توانمند تجمیع و تحت نظارت یک شورا با حضور استاندار ، نماینده مجلس سایر مدیران ارشد قرار گیرد تا بتوانیم پروژه‌های هنری کلان برای تصویر بهتر و جذاب در همه ابعاد جامعه از استان بوشهر در سطح ملی شاهد باشیم.

امید پارسایی‌فر برگزاری رویداد فرهنگی و هنری را هزینه‌بر دانست و گفت در این راستا باید معیشت هنرمندان مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر اضافه کرد: اگر مقوله فرهنگ و هنر به‌صورت جدی مورد توجه قرار گرفته نشود زنگ خطر برای حوزه‌های متعدد در جامعه به صدا در می‌آید.

در این نشست از «زهرا تعجب» همسر شهید و از شاعران فعال حوزه هنری بوشهر با حضور نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم و کارکنان و هنرمندان حوزه هنری تقدیر شد.

190/ح

عضو مجمع نمایندگان بوشهر: برنامه‌های فرهنگی هنری در استان تقویت شود