ارتفاع برف در گردنه «تته» کردستان به ۲متر رسید/ سامانه جدید بارشی سنگین در راه است

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار استانها –

رحیم صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  سنندج  در رابطه با آخرین وضعیت آب‌ و هوای کردستان اظهار داشت: در سامانه بارشی که از عصر روز شنبه وارد این استان شده، عمده بارش‌ها در بانه، مریوان، سروآباد، نواحی شمالی استان همچون زرینه و دیواندره، غرب سنندج و کامیاران بوده و تا اوایل روز سه‌شنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در گل تپه سقز 80 سانتی‌متر، مریوان 68 سانتی‌متر، بانه 60 سانتی‌متر، سروآباد 57 سانتی‌متر، سقز 54 سانتی‌متر، بیجار 22 سانتی‌متر، قروه 5 سانتی‌متر، کامیاران 14سانتی‌متر، دهگلان 21 سانتی‌متر، سنندج 14 سانتی‌متر و دیواندره 35 سانتی‌متر برف ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی استان کردستان با اشاره به اینکه ارتفاع برف در گردنه تته اورامان به 2 متر و گردنه خان بانه به 1.80 سانتی‌متر رسیده است، خاطرنشان کرد: بارش برف تا عصر امروز ادامه داشته و از امشب کم کم از شدت آن کاسته و سامانه جدید بارسی از چهارشنبه شب وارد آسمان استان و صبح روز پنج شنبه هفته جاری مجددا بارش‌ها آغاز خواهد شد.

مدارس شیفت عصر امروز استان کردستان تعطیل شد
محورهای اصلی استان کردستان مسدود شد

وی از کاهش 10تا 12درجه‌ای دما در روز سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: در سامانه جدید، بیشترین بارش‌ها مربوط به صبح روز پنج‌شنبه هفته جاری خواهد بود.

صدیقی با اشاره به اینکه از ابتدای مهرماه جاری 150 میلی‌متر بارندگی در استان داشته‌ایم، یادآور شد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 و در مقایسه با بلند مدت 25ساله، حدود 14درصد کاهش داشته که در صورت ادامه بارش‌ها، پیش‌بینی شده تزار بارندگی سالانه در مقایسه با پارسال مثبت و به متوسط بلند مدت برسد.

486/س

ارتفاع برف در گردنه «تته» کردستان به ۲متر رسید/ سامانه جدید بارشی سنگین در راه است