رکن اولِ اقتصاد مقاومتی، کمک به مردم است

خبرگزاری ایسنا

حجت‌الاسلام رضا نوری، ۲۹ بهمن ماه در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه که در مصلی  بجنورد برگزار شد،  با اشاره به اینکه امروز به عنوانِ روزِ اقتصاد مقاومتی نام ‌گذاری شده است، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سال ۹۲ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند و به همین خاطر امروز در تقویم جمهوری اسلامی به نام روز اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه بعد پیروزی انقلاب اسلامی نظام استکباری در برابر این ملت انواع جنگ‌ها را به راه انداخت، اضافه کرد: نظام استکباری جنگ نظامی، جنگ سیاسی، جنگ اقتصادی، جنگ فرهنگی و… به راه انداخت و تلاش کرد که این نظام را شکست بدهد.

نوری با اشاره به جنگ‌های ترکیبی از سوی نظام استکباری علیه ملت ایران، افزود: جنگ‌های ترکیبی فقط از یک ناحیه نبود بلکه از همه جهات به نظام مقدس جمهوری اسلامی حمله کرد که آن را ساقط کرده و این نظام را از بین ببرد.

امام جمعه بجنورد جنگ اقتصادی را یکی از راه‌های نظام استکباری برای دشمنی با مردم ما دانست و تصریح کرد:  نظام استکباری ۴۳ سال است که تلاش می‌کند در حوزه مباحث اقتصادی مردم را در تنگنا قرار دهد که این فشار اقتصادی را از طریق تحریم‌ها اِعمال می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه تحریم کالاهای اساسی، تحریم بانکی، تحریم کشتیرانی و… به اقتصاد ملت ایران آسیب وارد کرده است، اضافه کرد: نظام استکباری همیشه دنبال این بوده که به نحوی بر اقشار مختلف مردمی که همیشه در صحنه هستند فشار وارد کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی ادامه داد: یکی از مسائلی که در اقتصاد مقاومتی مهم است، تقویت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری مردم است که مقام معظم رهبری نیز بارها گفتند باید از سرمایه‌گذاری‌هایی که مردم انجام می‌دهند یک کارخانه صنعتی را به وجود بیاوریم که هم رونق و هم اشتغال ایجاد شود.

وی با تأکید براینکه زمانی که مردم خودشان به میدان بیایند به طور قطع دلسوزی برای سرمایه های خودشان بیشتر است، افزود:  در قانون اصل ۴۴ که مربوط به بحث خصوصی‌سازی صنعت، بازار و تجارت است، مقام معظم رهبری تأکید کردند که رکن اول اقتصاد مقاومتی، کمک به مردم است.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: کمک به مردم می‌تواند در قالب تسهیلات بانکی، تسهیل مجوزها و صدور مجوزها باشد که متاسفانه مشکلات بسیار زیادی در صدور مجوزها وجود دارد و دولت تلاش می‌کند این موضوع را حل کند.

نوری با اشاره به اینکه سرمایه‌گذار نباید از سرمایه‌گذاری پشیمان شود، تصریح کرد: معمولاً دولت‌ها بزرگترین مشتریان کالاهای تولیدی هستند و می‌توانند خرید کالاهای خارجی را در وزارتخانه‌ها، استانداری‌ها و… تحریم کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز بسیاری از جوانان ما به علت نبودِ شغل در فشار هستند، تصریح کرد: حمایت از تولید کنندگان داخلی می‌تواند بسیاری از مشکلات ما را حل کند.

رکن اولِ اقتصاد مقاومتی، کمک به مردم است