امام جمعه سنندج: مردم یکپارچه برای حفاظت از امنیت پایدار به میدان آمدند

خبرگزاری ایسنا

ماموستا فایق رستمی، امروز جمعه (۲۲بهمن ماه) در خطبه‌های نماز جمعه، با قدردانی از حضور حماسی مردم استان در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار کرد: امروز همه اقشار جامعه در جشن پیروزی انقلاب شرکت کردند و نشان دادند که درس‌آموختگان مکتب انسان‌ساز پیامبر اسلام هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیامبر، دانشگاه وحدت و خداپرستی و از خودگذشتگی است که به حق ملت ایران درس‌آموختگان خوبی در این دانشگاه هستند افزود: امروز مردم یکصدا و یکپارچه برای دفاع از اسلام، انقلاب، استقلال، آزادی، امنیت و عزت و اقتدار به میدان آمدند.

امام جمعه سنندج بیان کرد: مردم یکپارچه در راستای حراست از تمامیت ارضی و امنیت پایدار به میدان آمدند و زیباترین جلوه‌ها را به تصویر کشیدند که جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: حضور حماسی ملت ایران در راهپیمایی امروز نشان داد با وجود گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب کوچکترین خللی در اراده انقلابی مردم وارد نشده و خون پاک شهدای انقلاب پایمال نشده است.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه، این حضور دشمن‌شکن نشان داد که توطئه‌های نظامی، اقتصادی و تحریم‌های پی‌درپی دشمنان علیه این ملت نمی‌تواند عزم راسخ آنان در دفاع از انقلاب از بین ببرد تاکید کرد: امروز دوستان و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد حضور حماسی و دشمن‌شکن ملت آزاده ایران پای آرمان و آرمانخواهی‌هایشان بودند.

وی در ادامه مشورت را از مباحث بسیار مهم در دین اسلام و قرآن کریم ذمر کرد و افزود: خداوند در قرآن کریم مشورت را در کنار نماز قرار داده و پیامبر را به مشورت در کارها دعوت می‌کند و این نشان از اهمیت این مهم از دیدگاه دین مبارک اسلام است. 

ماموستا رستمی قضاوت و داوری درست را از دیگر دستورات دین اسلام دانست و گفت: عدالت در قضاوت و مساوات و برابری از دیگر نکات مهمی است که پیامبر مکرم اسلام بهترین الگو در این زمینه هستند.
وی با بیان اینکه دین اسلام بر مبنای عدالت پایه‌گذاری شده و باید این عدالت در تمام جنبه‌ها در جوامع اسلامی حاکم شود خاطرنشان کرد: مسئولان باید در مسیر تحقق عدالت اجتماعی به معنای واقعی تلاش کنند.

امام جمعه سنندج: مردم یکپارچه برای حفاظت از امنیت پایدار به میدان آمدند