جابه‌جایی پادگان ارتش مشهد تعیین تکلیف می‌شود 

خبرگزاری ایسنا

سید عبدالله ارجائی در نشست شورای اداری استان که با حضور حجت الاسلام محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه، برگزار شد، با اشاره به مذاکرات و توافقات انجام شده برای انتقال پادگان ارتش گفت: از ارتش می‌خواهیم که طبق توافقات انجام شده راه را برای مردم باز کند. برخی از زمین‌های مالکان بزرگ مقیاس در مشهد به دلیل قرار گرفتن زمین‌های‌شان در میانه راه‌های اصلی شهر مسیرها را مسدود کرده است.

شهردار مشهد اضافه کرد: یکی از این زمین‌ها زمین بالغ بر۲۰۰ هکتاری ارتش جمهوری اسلامی ایران و یکی از پادگان‌های ارتش در مشهد است. از ۱۲ سال پیش تمام امرای ارتش، شهرداران وقت و آستان قدس رضوی اهتمام ویژه‌ای برای حل و فصل این موضوع داشته‌اند.

ارجائی با بیان اینکه تعصب سازمانی باعث شده این توافقات به نتیجه نرسد و یک نارضایتی اجتماعی از این سه دستگاه به وجود بیاید، اظهارکرد: طی ۲ هفته گذشته سازمان قضایی نیروهای مسلح وارد موضوع شده و درحال تمشیت موضوع است.

وی گفت : از ریاست قوه قضائیه درخواست داریم که دستور دهد رسیدگی به پرونده در زمانی کوتاه و مشخص به نتیجه برسد و نظر سازمان قضائی نیروهای مسلح نیز فصل‌الخطاب قرار گیرد.

موضوع پادگان ارتش هرچه سریع‌تر پیگیری و به نتیجه برسد

حجت‌السلام محسنی اژه‌ای در پاسخ به این درخواست شهردار مشهد گفت: موضوعی که شهردار مشهد در خصوص زمین‌های ارتش اعلام کرد، حتما در دستور کار سازمان قضائی نیروهای مسلح قرار گرفته و به‌ سرعت بررسی و پیگیری شود.

وی اضافه کرد: شهردار مشهد گفت بیش از ۱۲ سال است که توافقات انجام شده اما منتج به نتیجه و اقدام اجرایی نشده است؛ لذا باید موضوع مذکور به‌ سرعت دنبال شود.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: بر همین اساس موضوع اراضی ارتش ظرف یکی ۲ ماه آینده باید توسط سازمان قضائی با جدیت پیگیری و موارد مطرح شده در جلسات صورت جلسه شده و به یک نتیجه برسد.

آزادسازی اراضی پادگان ارتش در دستور سازمان قضائی نیروهای مسلح قرار دارد

حجت‌الاسلام احمدرضا پورخاقان، رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح نیز در ادامه جلسه اظهار کرد: بنا بر ماموریتی که رئیس قوه قضائیه مبنی بر آزادسازی اراضی ارتش در مشهد داد، جلسه‌ای با امیرحیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش، برگزار و طی آن قرار شد با تشکیل جلسه‌ای در مشهد موضوع بررسی و حل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد وی افزود: همانطور که شهردار مشهد سازمان قضائی را فصل‌الخطاب قرار داد، امیر حیدری نیز اعلام کرد نظر سازمان قضایی نیروهای مسلح را به عنوان حکم قبول خواهد کرد. ما زمینه را آماده کرده‌ایم و تا به نتیجه رسیدن مساله آن را پیگیری خواهیم کرد.

جابه‌جایی پادگان ارتش مشهد تعیین تکلیف می‌شود