حواس پلیس فتا به فروشندگان ترقه در فضای مجازی هست

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، سرهنگ رسول جلیلیان گفت: با توجه به فرارسیدن روزهای پایانی سال برخی افراد سودجو درفضای مجازی اقدام به تبلیغ، خرید و فروش مواد محترقه و منفجره کرده که با آنان برخورد قانونی می شود.

وی افزود: ایجاد صفحات مجازی تحت وب برای خرید و فروش انواع مواد محترقه و منفجره جرم تلقی می شود که کارشناسان پلیس فتا ضمن رصد شبانه روزی درصورت مشاهده تخلف بدون اغماض برخورد خواهند کرد.

سرهنگ جلیلیان تصریح کرد: برخی از این افراد در فضای مجازی اقدام به آموزش ساخت مواد محترقه می‌کنند که نوجوانان و جوانان باید نسبت به خطر آن آگاه بوده و عواقب جبران ناپذیری به دنبال دارد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: مجرمان سایبری در پوشش فروش مواد محترقه با طراحی درگاه پرداخت جعلی، اطلاعات کارت بانکی را سرقت کرده و آن را خالی می کنند.

رئیس پلیس فتا البرز تاکید کرد: خانواده ها نقش بسیار مهمی در پیشگیری و کنترل فرزندان خود در فضای مجازی هستند و با کنترل، آگاهی بخشی و نظارت خانواده‌ها می‌توان آسیب‌های شب چهارشنبه آخر سال را کاهش داد.

وی یادآور شد: هوشیاری والدین و آموزش دادن به فرزندان خود عامل مهم در پیشگیری از هرگونه آسیب دیدگی در چهارشنبه آخر سال است، چرا که پیشگیری مقدم بر درمان است.

سرهنگ جلیلیان بیان کرد: طبق تجربه های سال های گذشته افراد زیادی دچار سوختگی شده‌اند و در برخی موارد جان خود را در اثر ساخت و استفاده از مواد محترقه خطرناک از دست داده اند، که کاربران فضای مجازی می توانند در صورت مشاهده سایت‌های فعال در زمینه آموزش ساخت یا خرید فروش مواد محترقه را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

حواس پلیس فتا به فروشندگان ترقه در فضای مجازی هست