سرقت دریچه فاضلاب باعث مرگ نوجوان قزوینی شد

خبرگزاری ایسنا

حسین عمویی با اشاره به حادثه سقوط نوجوان در چاه فاضلاب در یکی از مناطق شهر قزوین اظهار کرد: این حادثه در میدان سید حسن نصراله رخ‌داده است، این میدان محلی برای پیاده‌راه و رفت‌وآمد عابران ندارد و عابران در این منطقه تردد نمی‌کنند، بااین‌حال پس از سرقت دریچه فلزی، نوار زرد خطر نیز برای احتیاط عابرین احتمالی در محل نصب شده است.

بنابراعلام روابط عمومی شهرداری قزوین، وی افزود: در محل سرقت دریچه علائم خطر نصب شده بود تا دراسرع‌وقت دریچه جدید نصب شود اما بی‌احتیاطی نوجوان سبب شد در این دریچه سقوط کند که متأسفانه سقوط منجر به مرگ او شده است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین بیان کرد: حدود ۴۰۰۰ دریچه در سطح شهر وجود دارد و در روزهای اخیر شاهد افزایش آمار سرقت دریچه‌ها هستیم، مجموعه مدیریت شهری نیز هرساله در این موضوع دچار خسارات جدی می‌شود.

وی یادآور شد: سرقت دریچه آب‌های سطحی شهر موجب خساراتی به عابران پیاده و وسایل نقلیه نیز می‌شود که با پیگیری کارشناسان و عوامل اجرایی شهرداری، این دریچه‌ها مرمت و یا مجدد نصب می‌شود درحالی‌که علائم خطر اطراف دریچه‌های به سرقت رفته نیز جهت حفظ ایمنی شهروندان توسط عوامل اجرایی مدیریت پسماند شهرداری نصب می‌شود.

سرقت دریچه فاضلاب باعث مرگ نوجوان قزوینی شد