گزارش ایسنا از حضور سجادی در «کلاله»/ رخ‌نمایی اسب اصیل ترکمن در مقابل وزیر ورزش

خبرگزاری ایسنا

دکتر حمید سجادی در بدو ورود به شهرستان کلاله با حضور در گلزار شهدای گمنام این شهرستان به ساحت مقدس شهدا و ایثارگران ادای احترام کرد و مورد استقبال فرزندان و خانواده شهدا و ایثارگران قرار گرفت.

وزیر ورزش و جوانان به همراه فرماندار کلاله، نماینده مردم شرق استان در مجلس و مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان با حضور در روستای صوفیان که قطب پرورش اسب استان گلستان و کشور است از باشگاه پرورش اسب آقای قلیچی که اقدام به پرورش اسب های اصیل ترکمن با نام «آخال تکه» می کند بازدید کردند.

وزیر ورزش و جوانان پس از بازدید از چمن مصنوعی و خانه کشتی در برنامه بعدی خود با حضور در فرودگاه کلاله دومین فرودگاه استان گلستان به عنوان نماینده تام الاختیار رئیس جمهور از امکانات و تجهیزات این فرودگاه بازدید کرد و از نقایض و دغدغه های مطرح شده پیرامون راه اندازی دائمی این فرودگاه نیز مطلع شد.

فرودگاه کلاله با توجه تجهیز و تکمیل بودن از برج مراقبت، ایکس‌ری، گیت‌وی، تسمه نقاله کانتر پذیرش مسافر، سالن انتظار، تکنیکال بلاک، باند اپرون، تاکسی‌ وی، آشیانه هواپیما، ترمینال و ساختمان نیروی‌های نظامی انتظامی و امنیتی؛ بدلیل نبود جایگاه  سوخت سالها استفاده از فرودگاه شهدای کلاله معطل مانده است.


 

سپس وزیر ورزش و جوانان به پاس قدردانی از مقام شامخ شهدا و صبوری خانواده معظم و معزز شهدا از دو پدر شهید، شهید قلی زاده و شهید مهربانی با اهدای لوح و هدیه ای تجلیل کرد. در این دیدارها دکتر حمید سجادی راه و منش شهدا را میان بری برای سعادت و عاقبت بخیری دانست.

دکتر سجادی پس از بازدید از نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان شهرستان کلاله در انتها در جمع مدیران و شورای اداری شهرستان کلاله حاضر شد و ضمن بررسی و جمع بندی مشکلات و دغدغه های مردم و مسئولان این شهرستان از انتقال دقیق آنها به هیئت دولت و تصمیمات مناسبی برای آنها در جلسه شورای اداری امشب در استانداری گلستان خبر داد.

گزارش ایسنا از حضور سجادی در «کلاله»/ رخ‌نمایی اسب اصیل ترکمن در مقابل وزیر ورزش